Trikātas pagasta 800 gadu jubileju ciemata iedzīvotāji svinēs trīs dienas

Augusta pirmās dienas Trikātas pagastā noritēs karsti. Netrūks ne kaislību umurkumura sacensībās, ne uzmudinājumu saucienu bruņinieku cīņās, ne deju mūzikas.

 

Tie ir tikai daži pasākumi, kuru norisi pagasta padome plāno no 1. līdz 3. augustam Trikātas 800 gadu jubilejas svinībās.

 

Pašvaldības saimnieciskās daļas vadītājs Harijs Upenieks stāsta, ka svētku atklāšana notiks 1. augustā.

 

 

"Atklāšanas ceremonija notiks pagasta kultūras namā. Tur būs attēlu demonstrēšana. Būs iespēja redzēt Trikātu 800 mirkļos. Apmeklētāji varēs apskatīt arī izstādi, kurā būs izlikti iedzīvotāju sagādātie fotoattēli par pagasta vēsturi un senie sadzīves priekšmeti. Būs redzami šī novada senie tautas tērpi, mēbeles, arī mednieku izstrādājumi. Tā kā pirmo svinību dienu esam iecerējuši kā atskatu pagasta vēsturē, notiks arī dažādi priekšlasījumi par šo tēmu," stāsta H. Upenieks.

 

 

Viņš piebilst, ka būs arī lāpu gājiens uz Trikātas kapiem un ievērojamu, nu jau mirušu, novadnieku pieminēšana. Trikātieši godinās Latvijas armijas ģenerāļu Jāņa Baloža un Kārļa Goppera piemiņu, atcerēsies skolas pirmo direktoru un pedagogu Jēkabu Mūrnieku. Pašā vakarā notiks diskotēkas tipa balle.

 

 

Ar pasākumiem visbagātākā būs otrā svētku diena. Jau no paša rīta darbosies gadatirgus. Tirgū spēlēs muzikanti, pašdarbnieki sniegs koncertu, tie, kuri vēlēsies, varēs doties izjādēs ar zirgiem vai izklaidēties piepūšamajās atrakcijās. Kā īpaša rozīnīte paredzētas bruņinieku cīņas un cirka mākslinieku uzstāšanās.

 

 

"Tirgū būs plašs akciju sabiedrības "Trikātas siers" produkcijas piedāvājums un kā pikanta piedeva visiem notikumiem ieplānota Rokforas siera zupas baudīšana," saka H. Upenieks.

 

 

Pašvaldības darbinieki ir padomājuši, lai visiem ik brīdi visu dienu būtu ko darīt. Vienlaikus ar šiem jubilejas pasākumiem 2. augustā par godu pamatskolas 70. pastāvēšanas gadadienai notiks arī absolventu salidojums. "Tas ir tādēļ, lai svētkus varētu apmeklēt iespējami vairāk cilvēku, kuru dzīve kādu laiku bijusi saistīta ar Trikātu," skaidro H. Upenieks.

 

Šajā dienā ieplānots arī kulta vietas apmeklējums pie Atpiļu upurozola. Pēcpusdienā pagasta centrā spēlēs Smiltenes pūtēju orķestris. Vakarpusē Trikātas estrādē sāksies koncerts.

 

 

To iesāks visjaunākie vietējie pašdarbnieki, bet pēc tam uzstāsies viesmākslinieki - ansamblis "Līgo", Valmieras kamerkoris "Kaķi", vēl skatītājus izklaidēs Harijs Ozols, Santa Zapacka un citi mākslinieki. Pulksten 22.00 būs salūts, bet pēc tam balle līdz pirmajiem gaiļiem.

 

 

Trešajā dienā visiem drosmīgajiem būs iespēja "Tālivalža takā" parādīt, cik vēl spēka atlicis pēc svētkiem. Trasē vajadzēs pārvarēt dažādus šķēršļus. Pulksten 14.00 svinības noslēgsies ar dievkalpojumu baznīcā un Valmieras kamerkora koncertu.

 

Pagasta padomes priekšsēdētāja Cilda Purgale stāsta, ka pēc vairākiem gadiem tie būs lielākie svētki Trikātā. Atbalstu ir sniedzis Kultūrkapitālfonds un Vidzemes atbalsta programma. Priekšsēdētāja ir pateicīga iedzīvotājiem, jo daudzi šovasar talkās palīdzēja sakopt pagastu.

Kultūra un Izklaide