Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trikātas Pilskalna estrāde pulcē jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kopas

Tas tikai tāds auglīgs pavasara lietus, kas nespēj sabojāt noskaņojumu, bet liek priecāties, ka gaidāma bagāta vasara. Tā vienā teikumā var raksturot noskaņojumu, ar kādu sestdien uz Trikātas Pilskalna estrādes devās dejotāji no pieciem Ziemeļvidzemes novadiem.

 

Zīmīgi, ja visi pasākumi šajā laikā noris ar noskaņu, ka tas ir pēdējais, tad pašdarbnieki, kurus šoreiz pārstāvēja kuplais dejotāju pulks, lepni secina, ka šie bijuši pirmie pārnovadu deju svētki.

 

 

"Kultūras dzīve jau neapstāsies. Varbūt cilvēkiem nebūs darba vai ies grūtāt, bet šī būs iespēja būt kopā, priecāties un sevi pilnveidot," gaidāmo novadu kultūras pasākumu attīstību plāno Valkas rajona padomes Kultūras nodaļas vadītāja Līga Lāne.

 

Sestdiena, kad dejotāji pulcējās mēģinājumā, bija jauka un saulaina, bet lietus un drēgnuma pārbaudījums nāca līdzi ar lielkoncerta sākumu. Tomēr slapjā estrādes grīda, kritieni un vēsā pievakare netraucēja izbaudīt kārtējo satikšanās prieku.

 

 

Atzinīgus vārdus Valkas, Smiltenes, Strenču, Beverīnas un Burtnieku novadu dejotājiem veltījusi arī deju kolektīvu virsvadītāja Ieva Adāviča. "Viņa priecājās, ka pēc ilgiem gadiem mums atkal vienuviet pulcējas tik daudz kolektīvu, un visi dejotāji spēja izturēt līdz lielajam finālam," stāsta L. Lāne.

 

Foto šeit!Skatītāju rindās bija arī blomēniete Anita Bērziņa, kura atzina, ka dejotājiem jau lietus neskādē, jo viņiem kājas vienmēr ir sausas, un tērpi neburzās. Grūtāk ir skatītājiem, un līdz galam iztur tikai stiprākie.

 

 

"Vēl jau turās," par deju kolektīviem saka A. Bērziņa. Viņa atzīst, ka šāds pasākums dejotājiem ir svarīgs, lai visi varētu satikties un izdejot savu repertuāru.

 

Pārnovadu deju svētki izkanējuši, salijušie tērpi jau izkaltēti un gaida jaunus koncertus, bet kolektīvu vadītāji un dejotāji atkal tiksies mēģinājumos, lai mācītos jaunus soļus, ar kuriem priecēt savus skatītājus.

Kultūra un Izklaide