Tuvojas viens no spilgtākajiem kultūras dzīves notikumiem šogad Valkā

No 13. līdz 18. jūlijam norisināsies V Starptautiskā pierobežas kultūras nedēļa, kas tradicionāli notiek katru otro gadu. Tās ietvaros būs VIII Starptautiskais teātru festivāls "Tālvils 2009" un III Starptautiskais vokālo ansambļu festivāls "Dziesmu dzirnas".

 

Kā "Ziemeļlatviju" informēja festivāla organizētājs Aivars Ikšelis, sākotnējā plānā ir notikušas dažas izmaiņas. Vispirms jau tas skar mākslas izstāžu vietas.

 

 

Fotogrāfiju izstāde "Mana pasaule" no Izraēlas būs apskatāma kultūras nama mazās zāles foajē. Arī novadpētniecības muzejā plānotā izstāde "Čehova laiki Valkā" ir pārcelta uz kultūras nama mazo zāli. Baltkrievu modernās mākslas izstādes vieta nav mainīta.

 

Kā allaž, visplašākā sadaļa ir veltīta teātrim. Festivāla "Tālvils 2009" devīze šogad ir "Pasaules teātri Valkā, 21. gadsimta krievu sezona". Teātru festivāla atklāšanas ceremonija - koncerts "Ienāc mūsu pasaulē" būs trešdien, 15. jūlijā pulksten 19.00 Valkas pilsētas kultūras nama lielajā zālē.

 

 

"Līdzīgi kā pirms diviem gadiem, kad Valkā viesojās vairāki unikāli teātru kolektīvi, arī šogad būs īstas pērles," sola A. Ikšelis. Izrāžu parādē piedalīsies un ikvienu klātesošo priecēs M. Lomonosova Maskavas Valsts universitātes teātris (Krievija), Dejas un plastikas teātris „MIHR" no Erevānas, teātris - studija "Palepe" no Viļņas,

 

 

Maskavas teātris - laboratorija "Dialogs" (Krievija), teātris - studija "ROK - Drama" no Ņižņijnovgorodas (Krievija), Municipālais "Inako - teatr" no Toljati (Krievija), Jēkabpils Tautas teātris, Orlas teātris studija "Mlechny put" (Krievija), Tautas dramatiskais studentu teātris "Na balkoņe" no Minskas un Jaunais dejas tēmas teātris no Berlīnes (Vācija).

 

 

Visas teātra izrādes notiks kultūras nama lielajā zālē. Tiesa, vēl nav īstas skaidrības par teātri no Erevānas. Armēnijā notiek vēlēšanas un pašlaik tur ir bloķēti dažādu institūciju konti. Armēņi cer, ka jaunā valdība atkal atvērs kontus un teatrāļi paspēs iegādāties biļetes nokļūšanai Latvijā.

 

Pierobežas kultūras nedēļas ietvaros abās dvīņu pilsētās - Valkā un Valgā notiks III Starptautiskais vokālo ansambļu festivāls "Dziesmu dzirnas". Festivāla atklāšana būs piektdien, 17. jūlijā pulksten 16.00 Valkas novadpētniecības muzejā. Tās pašas dienas vakarā pulksten 20.00 Sv.Jāņa baznīcā (Valgā) būs vokālo ansambļu "Garīgās mūzikas koncerts", bet pusnaktī pulksten 24.00 Valkas estrādē būs "Nakts koncerts".

 

 

 Sestdien, 18. jūlijā, pulksten 12.00 nevis Lugažu laukumā kā ziņots iepriekš, bet Valgā pie kultūras centra notiks vokālo ansambļu koncerts "Tautas dziesma". Festivāla noslēguma koncerts "Dziesmu dzirnas" pulksten 17.00 arī ir pārcelts no Lugažu laukuma uz brīvdabas estrādi. Pēc koncerta notiks balle.

Kultūra un Izklaide