Un atkal Valkā ikgadējie svētki grāmatai

Piektdien, 7. novembrī Valkas kultūras namā, nu jau 7. reizi notiks Valkas rajona grāmatu svētki. No pulksten 10.00 jaunākās grāmatas pārdos un izlozēs izdevniecības "Zvaigzne ABC", "Nordik", "Tapals", "Jumava", "Lauku Avīze" un "Likteņstāsti".

 

Svētku organizatori ir izveidojuši īpašu programmu gan bērniem, gan pieaugušajiem. "Lielajā kultūras nama zālē būs apskatāma izstāde "Valka - Latvijas neatkarības šūpulis. 1917. - 1918. gads".

 

 

 Svētku atklāšana paredzēta pulksten 11.00, bet pusstundu vēlāk sāksies "Latvijas Avīzes" un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā rīkotā publiskā diskusija "Algas Latvijā un citās ES valstīs; kad izlīdzināsimies?".

 

 

Diskusijā piedalīsies finanšu ministrs Atis Slakteris (TP), partiju pārstāvji un eksperti," informē Valkas pilsētas bibliotēkas vadītāja Ginta Dubrovska.

 

Pēc tam kultūras nama kafejnīcā saieta dalībnieki varēs baudīt "sarkano zupu". Savukārt pulksten 14.00 tikšanās ar grāmatas "Brālibrāli" autori Laimu Muktupāvelu par brāļiem Kokariem.

 

 

Mazajā zālē šajā laikā būs tikšanās ar grāmatas "Latvijas vēsture. 20. gadsimts" autori profesori Inesi Feldmani. Tas ir apgāda "Jumava" radītā projekta "Es stāstu par Latviju" ietvaros. Svētku noslēgumā pulksten 15.00 akcija "Mans veiksmīgais pirkums", kurā notiks jauno grāmatu izloze.

 

Īpaša programma "Tu lasi - un nebeidzas pasaules stāsts" veidota jauniešiem un bērniem. Pulksten 11.00 pasākumā Valkas pamatskolā "Mārtiņdienu gaidot" kopā ar 3. un 4. klases bērniem rotaļās ies un mīklas minēs Iveta un Vidvuds Medeņi.

 

 

Savukārt pilsētas bibliotēkā šajā laikā tikšanās ar bērnu un jauniešu literātu Māri Runguli. Pulksten 11.40 ģimnāzijā notiks konkurss vecāko klašu skolēniem "Par Latviju, par zemi svēto", bet zīmējumu konkurss 1. - 4. un 5. - 8. klašu skolēniem pilsētas bibliotēkā sāksies pulksten 13.30.

Kultūra un Izklaide