Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Labās pieredzes skolu ierodas pat ar riteni 5

Vakar un aizvakar Strenčos norisinājās Labās pieredzes skola. To apmeklēja apmēram 40 dalībnieces vecumā no 13 līdz 70 gadiem.

 

Labās pieredzes skolu rīkoja Latvijas Lauku Sieviešu Apvienība (LLSA) un biedrība „Kultūrizglītība un Sports" sadarbībā ar Strenču novadu. Vasaras skolas mērķis - rosināt sievietes iesaistīties sabiedrības attīstības procesos.

 

Pirmajā vasaras skolas dienā organizatori piedāvāja ekskursiju uz Strenču pilsētas ievērojamākajām vietām, kā arī dažādas lekcijas, piemēram, par atkarībām un to pazīmēm, kā arī par to, ko sola zvaigznes. Varēja iepazīties arī ar mikrokredīta sasniegumiem, uzzināt par dabas aizsardzību un LEADER kustību. Vakars noslēdzās ar sadziedāšanos.

 

Otrajā dienā organizatori dalībniecēm bija noorganizējuši darbu grupās. Dalībnieces varēja izvēlēties pērlīšu vēršanu vai Tenerifes mežģīņu darināšanu. Vasaras skolā tika sniegta informācija par ziedu terapiju veselības stiprināšanai, kā arī par attīstības iespējām LLSA un citām interesantām lietām.

 

LLSA Valkas rajona koordinatore Ženija Daudziete pastāstīja, ka šogad vasaras skolu apmeklēja sievietes no Plāņiem, Blomes, Smiltenes, Valkas, Launkalnes, Cēsīm, Bauskas, Jeriem, Limbažiem, Bērzaines, Ērģemes, Strenčiem un Vijciema.

 

„Šogad diemžēl ieradās mazāk sieviešu nekā pagājušogad. Iemesli varētu būt gan krīze, gan transporta jautājums," uzskata Ž. Daudziete.

 

Viņa piebilda, ka šeit visvērtīgākais ir gan lekcijas, gan praktiskie darbi, kā arī kopā būšana. Tai pašā laikā tā ir arī iespēja atpūsties no ikdienas darbiem.

 

Valcēniete Aija Menģule par vasaras skolu uzzinājusi, izlasot informāciju par pieteikšanos „Ziemeļlatvijā".

 

„Šeit esmu pirmo reizi, jo parasti man bija jāstrādā, taču tagad esmu bezdarbniece. Visu laiku ar dažādiem darbiņiem biju nodarbojusies hobiju līmenī. Izlasīju „Ziemeļlatvijā", kas šeit paredzēts, un nolēmu piedalīties. Otrdien noklausījos ļoti interesantu lekciju par atkarībām.

 

 

Domāju, tā būs saistīta ar atkarību no alkohola vai narkotikām, taču tas bija pavisam kas cits - par atkarību no vārdiem. Bijām arī Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Braukusi tai garām esmu simtiem reižu, bet iekšā biju pirmo reizi," pastāsta A. Menģule.

 

 

Labās pieredzes skolu jau ceturto gadu apmeklē Dzidra Plūme.

 

„Vislabāk man patīk tieši lekcijas - tās dod visvērtīgāko pieredzi. Braucot jau vairākus gadus, esmu ieguvusi arī pāris draudzeņu. Šeit viss ir noderīgs," norāda Dz. Plūme.

 

Arī Jolanta Daugule no Bērzaines pagasta vasaras skolā piedalās jau ceturto gadu.

 

„Vislabāk man patīk tieši kopā sanākšana. Pa četriem gadiem iegūts ļoti daudz draugu un paziņu. Visinteresantākais šeit ir tas, ka var redzēt, ko var izdarīt lauku sievietes," saka J. Daugule.

 

Nometnes jaunākās dalībnieces ir trīspadsmit gadus jaunā Laura Leite un sešpadsmitgadīgā Inga Jurčinska. Viņām vislabāk patika lekcijas un tas, ka iespējams apskatīt Strenču interesantākās vietas. Meitenes norāda - ja būs iespēja braukt nākamgad, viņas to labprāt darīs.

 

Viena no Labās pieredzes skolas organizētājām Rita Zeltīte Treisnere norāda, ka viņai vislabāk patīk šeit valdošā atmosfēra, kā arī sieviešu vienkāršība.

 

„Šī ir lieliska iespēja sevi palutināt. Un katrai sievietei vajadzētu atrast laiku, lai atpūstos. Šeit valda liels dzīvesprieks, savstarpēja sapratne un laipnība. Mēs katra varam no tā iegūt," uzskata R. Z. Treisnere.

 

Pasākuma organizatores pastāsta, ka 55 gadus vecā Sarmīte Kairiša uz Labās pieredzes skolu no Limbažiem atbraukusi ar riteni.

 

„Sarmītei Plāņos dzīvo māsa, kas viņu tā ietekmējusi, ka Sarmīte Limbažos sēdās uz velosipēda un brauca šurp," stāsta R. Z. Treisnere.

Komentāri 5

Dalībniece

Paldies,Rita,jo Tu biji tā kas šajā nometnē radīja organizētības sajūtu,sapratni,laipnību!Un kur nu vēl bez Tava dzīves prieka un humora izjūtas.Ne vienu reizi vien no Taviem stāstiem iz dzīves smējāmies līdz asarām!Paldies Tev un Taviem neredzamajiem palīgiem!

pirms 10 gadiem, 2009.07.23 12:48

kukainis

Izklausās labāk nekā tērētās "Ievas" Ainas kulta nometnes.

pirms 10 gadiem, 2009.07.23 13:38

Dalībniece

Paldies Rita, bez Tevis un tavas sirsnības, vienkāršības un jaukā smaida, tas pasākums nebūtu ne īstā vietā, ne īstā laikā! PALDIES!

pirms 10 gadiem, 2009.07.24 08:03

.....

Vai tas kuikainis ir bijis kādā "Ievas" nometnē???

pirms 10 gadiem, 2009.07.28 13:38

Dalībniece .....

Noteikti,tāpēc jau kukainītim siekala tek!

pirms 10 gadiem, 2009.07.29 17:29

Kultūra un Izklaide