Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Launkalnes pagastu varēs braukt latvieti lūkoties 8

Ja gribat braukt latviešus lūkoties, tad visas dienas garumā līdz naktij to varēs darīt Launkalnes pagastā nākamo sestdien, 24. septembrī. Launkalnes kluba vadītāja Liene Strazdiņa rīko Pasaules tūrisma dienai veltītu ekskursiju un ieeju apskates objektos un koncertos sola bez maksas.

Ekskursantiem ir vajadzīgs vienīgi savs transportlīdzeklis, lai varētu nokļūt no viena objekta uz citu.Pasākuma programma ir plaša, daudzveidīga un solās būt interesanta. L. Strazdiņa ekskursijā "Braucot latvieti lūkoties" iekļāvusi sešus objektus: Silvas dendroloģisko parku, "Vecsautiņu" avotus, granulu ražotni "Graanul Invest", Veļukalnu un zemnieku saimniecības "Ezerlejas" un "Lejas Kleperi".

Tomēr par pasākuma organizēšanu ir noraizējušies gan šo saimniecību saimnieki, gan Smiltenes Tautas deju ansambļa "Ieviņa" vadītāja Evita Kaķīte-Brasa. Viņa teic, ka afišās "Ieviņas" vārds ir ierakstīts bez saskaņošanas ar kolektīvu.

Afišā lasāms, ka "Ieviņa" dejos "Ezerlejās" un "Lejas Kleperos", kur koncerts sāksies pulksten 22. Par to E. Kaķīte-Brasa uzzināja šo otrdien no "Ziemeļlatvijas" un tagad nezina, ko darīt, jo dejotājiem jāuzstājas zālienā zem klajas debess. It sevišķi viņu uztrauc vakara koncerts.

"Tādos laika apstākļos dejot slapjā zālē ir katastrofa, jo dejotāji paslīdot var gūt traumas. Ar organizatori satikāmies tikai nesen un līdz galam nevienojāmies, ko darīsim. "Ieviņas" līdzdalība toreiz palika uz jautājuma zīmes, jo sarunas par repertuāru nenozīmē piekrišanu," saka E. Kaķīte-Brasa.

Kopumā aptaujātie launkalnieši afišās lasāmo ekskursijas programmu atzīst par interesantu un novēl, lai izdotos to īstenot. Visos ekskursijā iekļautajos objektos ir, ko redzēt, un, ja būs jauks laiks, tā ir laba iespēja iepazīt Launkalnes pagastu un tā cilvēkus, saka "Lejas kleperu" saimniece Līga Klepere.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 15. septembrī.

"Braucot latvieti lūkoties"11 -14 "Latviet's skatās pasaulē" Silvas dendroloģiskajā parkāKamēr bērnus izklaidēs Karlsons, kopā ar dažādiem literāriem varoņiem caur mākslu varēs palūkosimies uz pasaules kultūras dažādību. Pēc koncerta visus cienās ar launkalniešu vārīto zupu.

 

14 -15 "Ūdens mistika" Vecsautiņu avotosSpeciālisti iepazīstinās klātesošos ar ūdens dažādo dabu.

 

15.30 -16.30 "Ciemos pie strādīgā latvieša"Ekskursija pa uzņēmuma " Graanul invest" ražotni.17 -18.30 "Lecam pa jaunam, lecam pa vecam" "Ezerlejās"Danči kopā ar TDA "Ieviņa"; Smiltenes novada amatnieku meistarklases; suņu cirks, kanisterapija (suņu terapija), rotaļās iešana un sadziedāšanās ar Launkalnes folkloras kopu, piedalīšanās improvizācijas teātrī.19.30 - 21.30 "Sēdēju es augstajā kalnā, domāju dziļas domas" Veļukalna dabas takāGaismas iedeguši, stāstu kamolus ritinās pasaku teicēji un stāstu stāstītāji. 20.30 kopā ar stāstnieku pie ugunskura, tēju malkojot, Launkalnes pagasta noklusētie stāsti.

 

22 "Latvietis sēž kokā" "Lejas Kleperos"Noslēguma koncertā piedalīsies TDA "Ieviņa", kori, dzejniece Marika Svīķe un mūziķis Jānis Žagariņš. Ekskursija pa "Lejas Kleperu" saimniecību. Groziņu vakars pie ugunskura

 

Komentāri 8

Liene Strazdiņa

Lai gan afišas ir izliktas pasākuma organizēšana rit pilnā sparā un gandrīz bez aizķeršanās. Šāds pasākums Smiltenes novadā notiek pirmo reizi un laikā kad sezona tik tikko sākusies, tas ir īsts pārbaudījums gan organizatoriem, gan dalībniekiem. Es vēlos Smiltenes novada iedzīvotājiem sniegt ko jaunu un neredzētu un kā vienmēr, veidojot ko jaunu, daudzi ir lielā satraukumā līdz brīdim, kad jaunais jau ir kļuvis par bijušu. Esmu pārliecināta, ka pasākums izdosies skaists, jo Smiltenes novadā ir patiešām atvērti, talantīgi un strādāt griboši kultūras darbinieki, kas veiksmīgi sadarbojas un spēj radīt patiešām skaistas un baudāmas lietas.

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 14:34

kas vadīs ,tās ekskursijas? vai nakts koncertā būs apgaismojums?
Tas nav prāta darbs ,dejotājus likt slapjā zālienā uz nelīdzena lauka ,kādā mājas pagalmā!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 17:17

Ondo

Man ir prieks par Lienes uzņēmību un vēlmi mums dāvāt šo pasākumu, kas solās būt gana interesants!!!
Paldies par Jūsu darbu un neatlaidību!
Centīšos būt, piedalīties un priecāties kopā ar atsaucīgajiem!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 19:18

Ina

Liene, Tev viss izdosies, jo Tu to dari no visas sirds!

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 19:44

...

Lai saulaina, silta un interesantiem notikumiem bagāta diena!
Nudien, laiks latviešiem atgriezties kokos! :)

pirms 9 gadiem, 2011.09.15 14:41

eh...

Pasakums noteikti jauks!
Tik skāde tāda, ka vienā dienā ar svecīšu vakaru Smiltenes kapiņos... :(

pirms 9 gadiem, 2011.09.16 19:37

Kultūra un Izklaide