Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valcēnieši operas māksliniekus dzirdēs nākamgad 2

Šogad tradicionālo operas svētku Valkā nebūs, jo pilsētā notiek kultūras nama renovācija, bet svētku sarīkošanai Valgā būtu vajadzīgs lielāks finansējums.

 

Valkas kultūras nama direktore Aija Sallu stāsta, ka gluži bez operas mākslinieku koncerta pilsēta nepaliks.

 

Nav tūkstoša komandējumiemSvētkus plānots rīkot pavasarī. "Tā kā mūsu kultūras nama telpās notiek remonts, sākumā plānojām svētkus rīkot Valgas kultūras centrā. Tomēr šis nodoms nepiepildījās, jo tad māksliniekiem vajadzētu maksāt lielāku komandējuma naudu. Tie vairs nav četri lati vienai personai, kā tas būtu Latvijā, bet 25 lati.

 

Bija plānots, ka koncertā uzstāsies apmēram 50 dziedātāju. Tas nozīmē, ka komandējuma nauda būtu lielāka par tūkstoš latiem. Tādas summas nav nedz mums, nedz arī novada domei. Arī paša koncerta norise izmaksā diezgan dārgi. Iepriekšējos gados par šiem svētkiem kopumā vajadzēja izdot apmēram 3000 latu," saka A. Sallu.

Viņa piebilst, ka kultūras nama darbinieki Latvijas Nacionālajai operai ir rakstījuši vairākas vēstules, kurās skaidrojuši, ka formāli Valga gan ir ārzemēs, bet patiesībā Valka un Valga ir viena pilsēta. Tomēr Nacionālā opera palikusi pie sava - ja Igaunijā, tad jārakstot arī ārzemju komandējums.

"Jāpaciešas līdz pavasarim. Tad operas māksliniekus varēsim uzņemt jaunās telpās. Šobrīd remonts notiek aiz skatuves, bet pēc 18. novembra tas sāksies arī ģērbtuvēs un kāpņu telpā," informē A. Sallu.

Latvijas Nacionālās operas producente Anda Siliņa skaidro, ka komandējumu noformēšanu nosaka likuma prasība. "Ir nolikums, kas paredz, ka komandējumi jānoformē obligāti un pareizi. Ja tās ir ārzemes, tad ārzemes.

 

Mēs esam valsts iestāde un šajā lietā nekādu pašdarbību nedrīkstam atļauties. Lai ietaupītu līdzekļus, izbraukumu koncertos esam samazinājuši dalībnieku skaitu. Piemēram, vairs izbraukumos nedodas koris. Tomēr koncerts Valkā būs. Esam vienojušies par tā rīkošanu 11. aprīlī," stāsta A. Siliņa.

 

Svētki būs jaunās telpāsKā atzīst kultūras nama darbinieki, operas svētki vienmēr ir bijuši labi apmeklēti. Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas direktors Guntis Freibergs uzskata, ka šiem koncertiem ir liela audzinoša nozīme un tie esot patiess baudījums sirdij un dvēselei. "Domāju, ja šoruden svētkus nebija iespējams rīkot, tad tā tas arī ir. Nav jau tā, ka operas mākslinieki vispār vairs te nebrauks. Koncerts ir tikai pārcelts," saka G. Freibergs.

Valkas novada domes priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa atzīst, ka operas svētki Valkā būtu notikuši arī šoruden, ja jūnijā nebūtu pārtraukta kultūras nama renovācijas finansēšana. "Ja viss ritētu kā ieplānots, remontdarbi būtu jau pabeigti. Tagad jāpaciešas līdz pavasarim un tad skatītāji svētkus varēs baudīt atjaunotās kultūras nama telpās," saka U. Ozoliņa.

Komentāri 2

vilma

tad varbūt arī 18. novembra izdzeršanos k/n arī atliekam?

pirms 9 gadiem, 2009.10.18 17:02

....

Nu, protams, maqntrausiigais latvietis izdeviibu dabuut lieku latu garaam nelaidiis. Phe...

pirms 9 gadiem, 2009.10.19 09:55

Kultūra un Izklaide