Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valcēniete uzstājas Latvijas Nacionālajā operā 2

Ceturtdien bijusī valcēniete Silga Tīruma izpildīja Leldes lomu Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" koncertuzvedumā Latvijas Nacionālajā operā. Tā bija šī koncertuzveduma pirmizrāde.

Leldes lomai S. Tīrumu viņu noskatīja diriģents Aleksandrs Viļumanis Opermūzikas svētkos Siguldā 2010. gadā. Operā Silga dziedājusi Elvīras lomu izrādē "Dons Žuans".

Lepojas ar meitu

Svētdienas rītā Silga jau devās uz savu mītnes zemi - Francijas galvaspilsētu Parīzi. Lai uzzinātu par mākslinieces dziedājumu un turpmākiem plāniem, "Ziemeļlatvija" sazinājās ar viņas mammu - J. Cimzes Valkas mūzikas skolas vokālo pedagoģi Tatjanu Tīrumu.

Silgas mamma atzīst, ka viņai emocionāli grūti ir vērtēt meitas uzstāšanos viena apsvēruma dēļ - ikviena mamma lepojas ar sava bērna sasniegumiem. Tatjana bija Rīgā, lai noklausītos Sil dziedājumu. Loma ir gana sarežģīta, kā jau visa Imanta Kalniņa mūzika. Silgai jādzied ļoti augstā soprānā, tāpēc Tatjana pieļauj, ka vietām bijusi neskaidra dikcija.

Koncertuzvedums bija veltīts komponista I. Kalniņa 75 gadu jubilejai. Izrādi noskatījies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš ar kundzi un kultūras ministre Sarmīte Ēlerte.

Uzvedumā Silga ir gaišais tēls. Viņas uznāciens ir pirmajā un trešajā cēlienā. Izrādes sākumā soliste dzied baltā, bet beigās - melnā kleitā. Tatjana priecājas, ka tērpi bijuši ļoti skaisti. Izrādes smagums bijis jāiznes ne vien galvenās vīrieša - Tota - lomas atveidotājam - jaunajam tenoram Andrim Ludvigam, bet arī operas korim un orķestrim. Nākamās izrādes, kad Silga atlidos no Parīzes, būs 28. septembrī un 4. novembrī.

Cer uz galvenajām operām

"Ziemeļlatvija" cenšas sekot līdzi solistes S. Tīrumas gaitām. Viņa jau svešumā nodzīvojusi deviņus gadus. 2002. gadā viņa devās uz Austriju, kur izstudēja operdziedāšanu Grācas Mūzikas un mākslu universitātē.

Kopš 2009. gada Silgu skolo Austrijā dzīvojošā leģendārā vācu prīma Krista Ludviga. Vecmeistare savas dārgās stundas latviešu māksliniecei vienkārši dāvina, jo abas kļuvušas cilvēciski tuvas. Savukārt Parīzē, kur viņa dzīvo kopā ar draugu tenoru Pjēru Soldano, Silga iepazinusies ar leģendārās operas dīvas Marijas Kallasas koncertmeistari un vokālo skolotāju Žanīnu Raisu.

Bijusī valcēniete beidzot ir pārvarējusi arī skepsi pret impresāriju aģentūrām. Silga nepacietīgi gaida uz galveno lomu atdziedāšanu Vīnes Valsts un Parīzes Bastīlijas operā.

Komentāri 2

liga

Sveika, Silga, 4. novembrī braukšu klausīties. Lai veiksmīga jaunā sezona!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 09:02

solveiga

Viens no brīnišķīgajiem piemēriem, kad talants un krietns, mērķtiecīgs (daudzu gadu darbs!, nevis pāris mēnešu kursos, ar ko tagad daudzi lepojās, apgalvodami, ka ir profesionāļi kādā jomā) darbs ir novedis pie šādas skaistas izpausmes!

Lai veicās ar jauniem panākumiem!

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 14:02

Kultūra un Izklaide