Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valgā – kara vēstures festivāls 4

Piektdien, 19. augustā, un sestdien Valkas kaimiņpilsētā Valgā notiek Starptautiskais Valgas kara vēstures festivāls.

Piektdien jau no paša rīta līdz pat 22 Pedeles atpūtas zonā pašā Pikk ielas malā apmeklētāji var iepazīties ar vēsturisko vikingu nometni, kurā bija iespēja izpētīt un piemērīt senos ieročus - zobenus un kara cirvjus, uzlaikot no metāla gredzeniem un ādas darinātus bruņu kreklus, galvā uzlikt īstas bruņu cepures.

Dažas no tām bija tik smagas, ka bērni nemaz nevarēja noturēt rokās. Nometnē varēja vērot, kā jauni cilvēki, kas aizrāvušies ar vikingu vēstures izpēti un viņu dzīvesveida piekopšanu, darina sev ādas apavus, vērpj dziju un spēlē dūdas. Arī sestdien visu dienu Valgā turpināsies dažādi pasākumi - seno ieroču tirdziņš Patriotiskās audzināšanas pastāvīgās ekspozīcijas- muzeja teritorijā (Pikk ielā 16a). Būs arī patronu kolekcionāru sanākšana.

 

Komentāri 4

........

Skaisti šodien Valgā!
Lietus līst un ''baltās pilsētas'' pelēcības nesakritība ar igauņu eiropeisko iedomību ir skaidri redzama.
Kuperjanova iela kā viena liela nesakopta peļķe.Uz tās fona mūsu Rīgas iela ne ar ko neatšķiras,vien igauņiem smeķi piedod kopš uzcelšanas neremontētie nami.
Svētki izgāzušies lietus dēļ.Vien izmirkuši putnubiedēkļi zviedru un vikingu maskarādes tērpos blandās pa Valgu,katrs spaidīdams pa nezināmas izcelsmes zeltenei.
Par jautrību toties gādā vietējais čigānu tabors un noplukuši pusmūža krievu bandīti,kas Vabaduses apkārtnē draud garāmgājējiem,prasot no tiem naudu.Gļēvo Valgas policiju,kas spēj vien dižoties savos autiņos,kā parasti neredz.
Valga kā jau Valga.Tāda bija,tāda būs.Arī svētkos.

pirms 9 gadiem, 2011.08.20 15:01

smaids

Ha! Te dažam ar humoru viss kārtībā. Nu gan sasmējos!

pirms 9 gadiem, 2011.08.20 18:45

nu nevajag

Nu nezinu gan,vai par kaimiņu svētkiem vajadzētu izgāzt visu žulti. Žel taču,ka lietus svētkus pabojāja! Pati biju vakarā uz kaujas imitāciju, lietus nelija, cilvēku ļoti daudz un neanalizējot atsevišķi amizantās detaļas, bija interesanti. Neviens jau arī necerēja sagaidīt kaut ko perfekti autentisku... Nedomāju,ka ir viegli kaut ko tādu noorganizēt,tāpēc malači,igauņi!

pirms 9 gadiem, 2011.08.22 08:47

kritika žurnālistam

Pēc fotogrāfijām var spriest, ka žurnālists nav apmeklējis pasākumu, aizgājis tikai uz vienu no pasākumiem- Vikingu nometni, kas, kā izrādījās bija visvājākais no visiem (pie tam ne organizatoru vainas dēļ, bet gan citu apstākļu dēļ). Žurnālists slikti padarījis savu darbu, desmitiem bilžu atspoguļojis tikai šo vienu, bet kur tad visi citi pasākumi (parāde, divas paraugkaujas, koncerti, atklāšana, atrakcijas, darbnīcas utt.).

pirms 9 gadiem, 2011.08.23 18:56

Kultūra un Izklaide