Valkā atklās ceļojošo izstādi

Rīt, 3. oktobrī, pulksten 12.00 Valkas pilsētas bibliotēkā atklās starptautisku ceļojošu izstādi "Latviešu - čehu literāro sakaru pieci gadsimti".

 

Izstādes atklāšanā piedalīsies arī Čehijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Tomašs Pštross.

 

"Izstādes par abu valstu literārajiem un kultūras sakariem organizējam jau kopš 2005. gada. Valka būs jau 18. pilsēta, kurā varēs apmeklēt izstādi, tādējādi turpinot sadarbību starp Čehijas Republikas vēstniecību Latvijā un Valku," informē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja Anda Lamaša.

 

Izstādes idejiskais un tēmas izpētes autors ir Prāgas Kārļa Universitātes pasniedzējs Pāvels Štolls. Ar izstādi tās autori ir centušies godāt ne vien slavenas un mazāk zināmas personības abu tautu literatūrā, bet arī viņu darbu pašaizliedzīgos tulkotājus, bez kuriem ilggadīgā savstarpējā saskarsme nebūtu iespējama.

 

 

Īpaši pieminams ir tulkotāja Vinifreda Krauča devums. Viņš atstājis aiz sevis vairāk nekā 20 čehu grāmatu tulkojumu un desmitiem publikāciju par Čehiju Latvijas presē. No Latvijas puses izstāde ir pateicība Kārļa Universitātes profesoram Radegastam Parolekam - jaunlaiku čehu literārās baltistikas pamatlicējam, latviešu literatūras tulkotājam un popularizētājam. Izstādei ir sagatavots apjomīgs katalogs ar P. Štolla pētījumu un bibliogrāfisko rādītāju.

Kultūra un Izklaide