Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā būs apskatāma izstāde par Broci

No 27. novembra līdz 30. decembrim Valkas novadpētniecības muzejā būs Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas sagatavotā izstāde "Johana Kristofa Broces (1742 - 1823) Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā".

 

Izstādes atklāšana notiks 27. novembrī pulksten 16.00."Baltvācu pedagogs J. K. Broce ar lielu precizitāti apkopojis zīmējumus, kuros redzami Baltijas apdzīvoto vietu skati, pilsētu un lauku iedzīvotāju apģērbi, paražas, dažādas tehniskas ierīces, ģerboņi, zīmogi, monētas," "Ziemeļlatviju" informē Valkas novadpētniecības muzeja speciāliste Ligita Drubiņa.

J. K. Broce ir dzimis Gerlicā, studējis Leipcigas un Vitenbergas universitātē teoloģiju un filozofiju un apguvis tehnisko zīmēšanu. 1768. gadā viņš nokļūst Rīgā un strādā par mājskolotāju, bet no 1769. gada ir pedagogs Rīgas Ķeizariskajā licejā, kur nostrādā 46 gadus. Broce pieskaitāms vēlīnai humānisma virziena tā dēvētajai erudītu skolai un par savu galveno uzdevumu uzskatīja vēstures avotu vākšanu un apstrādāšanu.

Kultūra un Izklaide