Valkā: Gaisa koncerti - ik svētdienu

Savu skolu reklamēs ar labāko bijušo audzēkņu ierakstiemNu atkal katru svētdienu pulksten 13.00 no J. Cimzes mūzikas skolas jumta dzirdama gaisa mūzika. Jau svētdien visi interesenti pusstundu varēja baudīt Sergeja Nakavarjakova trompetes spēli.

 

"Tas nav nekāds vērienīgs uguņošanas vai gaismas mūzikas šovs, bet populāras akadēmiskās mūzikas piedāvājums tiem cilvēkiem, kuri atpūšas Zīles skvērā," stāsta mūzikas skolas direktors Guntis Freibergs. Viņš rūpējas par koncerta saturu, bet Andris Niklavičs vairāk nodarbojas ar projekta tehnisko pusi.

 

Abi vīri uzskata, ka šai mūzikai jābūt gana kvalitatīvai. Gaisa koncertos jau ir skanējusi Štrausa skaņdarbi, Zābera balss. S. Nakavarjakovs ir pasaules klases trompetes virtuozs, patiešām apbrīnas vērts.

 

"Ne jau visa mūzika der šādiem gaisa koncertiem. Simfoniskā mūzika ar lielām gradācijām nederēs, jo smalkās nianses pazudīs," skaidro skolas direktors. Šovasar vēl paredzēts akordeona mūzikas koncerts. Pēdējais, 24. augustā, būs skolas studijā ierakstīto bijušo skolas audzēkņu koncerts. Tas vienlaikus paredzēts kā skolas popularizācija pirms jaunā mācību gada sākuma un aicinājums bērniem apgūt mūziku.

 

Vislabāk šo gaisa koncertus var baudīt uz soliņiem Zīles (Eidemaņa) skvērā. Diemžēl pagaidām optimālā mūzikas uztveršanas josla ir diezgan šaura un nav vērsta uz citām pilsētas zonām. Ja ikdienas zvanu skaņas pulksten 13.00 un 19.00 dzird gandrīz visā pilsētā, tad ar koncertu tik labi nav.

 

Iekārta projekta īstenošanai iegūta par Rotari kluba rīkoto loteriju tradicionālajos robežsvētkos. "Uzstādījām pilnīgi jaunu aparatūru, taču skaņas kvalitāte mūs neapmierināja," uzskata A. Niklavičs. Diemžēl zināmā mērā nācās piemānīt tos cilvēkus, kuri gaidīja gaisa koncertus.

 

 

"Arī pašlaik ar kvalitāti īsti apmierināti neesam un tā ir jāuzlabo," piebilst G. Freibergs. Viņš nevar samierināties ar domu, ka mūzika skanētu kā elektrības stabā pakārts rupors, kā tas bija pēc kara gandrīz katrā ciematā un mazajās pilsētās.

 

"Ja lieli vēji nepūtīs un vētras nebūs, tad jau viss strādās," smaida A. Niklavičs. Viņš sola, ka ar laiku tehniskais nodrošinājums tiks uzlabots. Iespēju ir daudz. Pašlaik tas joprojām ir meklējumu un atradumu process.

 

Par katru koncertu ir sagatavotas nelielas nodrukātas programmas ar anotācijām, kuras tiek izliktas parkā uz soliņiem. Aptaujātie cilvēki, kuri ir klausījušies kādu no koncertiem ir apmierināti un izsaka visnotaļ pozitīvu vērtējumu. Nākamajā gadā gaisa koncerti atsāksies Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā jūnija sākumā.

Kultūra un Izklaide