Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā kultūras nedēļa būs, taču taupības režīmā

Atkal apritējuši divi gadi, un, neraugoties uz visām ekonomiskajām kolīzijām un dižķezām valstī, Valkā būs Starptautiskā pierobežas kultūras nedēļa. Tā notiks no 13. līdz 18. jūlijam.

 

Šoreiz Valkā notiks starptautiskas izstādes, 8. starptautiskais teātru festivāls "Tālvils" un 3. Latvijas vokālo ansambļu festivāls. "Pirmo reizi Valkā redzēsim oparta mūsdienu mākslas izstādi no Baltkrievijas.

 

 

Savukārt Valkas kultūras nama atjaunotajā foajē pirmā būs fotogrāfiju izstāde no Izraēlas "Mana pasaule" par tuksnesi. Bibliotēkā paredzēta grāmatu izstāde. Vēl būs arī Ances Žeigures gleznu izstāde "Sajūtu fragmenti"," sola projekta kurators Aivars Ikšelis.

 

Šogad festivālā redzēsim 10 teātra izrādes no Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Armēnijas un Latvijas. Liela daļa no tiem ir profesionāli kolektīvi, un tas nozīmē garantētu kvalitāti. Pirmo reizi festivāla programmā ir iekļauts mūzikls vidējās paaudzes cilvēkiem.

 

 

Būs arī kāda šokējoša un diskutabla izrāde "Čaikovska sievas". Redzēsim arī vairākas kustību izrādes. Festivālā šoreiz nedzirdēsim angļu valodu. Tiesa, viena izrāde būs lietuviski, taču tā esot līdz asarām baudāma par jauniešu cenšanos iegūt izglītību.

 

 

Būs arī mūsdienīgs "Romeo un Džuljetas" variants, kurš lielu interesi izraisījis Vācijā. Varēs baudīt arī krievu poētisko teātri.

 

Vokālo ansambļu festivālam "Dziesmu dzirnas" būs trīs sadaļas. Sv. Jāņa baznīcā Valgā notiks klasiskās mūzikas koncerts, tautas dziesmu un šlāgeru un popmūzikas koncerts noslēgumā paredzēts Lugažu laukumā. Festivālā nav paredzētas tradicionālās ekstras - salūts un gājiens, jo viss notiks taupības režīmā.

Kultūra un Izklaide