Valkā: Laba mūzika pašu miestā

Jau sesto reizi Valkā viesosies Latvijas Nacionālās operas solisti, koris, orķestris, kā arī mūziķi no Igaunijas. Šie koncerti vienmēr ir izpelnījušies skatītāju atzinību un opermūzikas cienītāji tos gaida ar nepacietību.

 

Koncerts notiks 30. augustā pulksten 17.00. Paredzēts, ka Valkā viesosies solisti Kristīne Gailīte, Aira Rūrāne, Ilona Bagele, Inga Šļubovska, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Andris Kanniņš un Imants Erdmanis. Igauniju šajā koncertā pārstāvēs izcilais kontrtenors Risto Joosts un Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis Edmunds Altmanis. Koncertu diriģēs Aigars Meri.

"Lai gan koncerta plaša reklamēšana vēl nav uzsākta, valcēnieši zvana, nāk un interesējas par šo koncertu," stāsta kultūras nama pasākumu organizatore Līga Pandalone.

Visus iepriekšējos koncertus ir apmeklējis ģimnāzijas pedagogs Aivars Trēziņš. "Esmu patiesi priecīgs, ka tik augstvērtīgu mūziku varu baudīt savā miestā. Uz izrādēm Rīgā neizdodas aizbraukt biežāk kā reizi gadā, tāpēc cenšos apmeklēt visus pasākumus tuvāk mājām," stāsta mūzikas skolotājs. Viņš vēlas, lai šī tradīcija nenomirst un to apmeklētu tikpat daudz skatītāju, kā iepriekšējos gados.

Pašlaik ir ziedu laiks, un lai kultūras nams šajā dienā būtu krāšņs, valcēnieši lūgti piektdien, 29. augustā, ziedus un zaļumus nogādāt kultūras namā telpu dekorēšanai. Arī pērn mazdārziņu īpašnieku atsaucība bija liela.

"Šogad koncerts notiks nedaudz ātrāk tāpēc, ka kultūras nams gatavojas lielās zāles renovācijai, kas notiks tūlīt pēc valsts gadadienas svinībām, skaidro direktores vietnieks saimnieciskajos jautājumos Aleksandrs Gruntmanis. Viņš domā, ka zāle un telpas māksliniekiem būs sakārtotas ne sliktāk kā iepriekšējos gados.

Šoreiz visiem 70 orķestra mūziķiem būs jauni, turklāt vienādi krēsli. Agrāk tos nācās aizlienēt ģimnāzijā un mūzikas skolā. A. Gruntmanis domā, ka aiznākamgad visiem māksliniekiem varēs piedāvāt moderni iekārtotas ģērbtuves, dušas, grimmētavas un citas labierīcības.

Valkā biļetes nopērkamas kultūras namā pie dežuranta un pastā Raiņa ielā 12. Tās iespējams arī rezervēt, taču noteikti izpērkamas līdz 27. augustam.

Kultūra un Izklaide