Valkā: Mūzika aizved ceļojumā

Sestdien vakarpusē Valkas kultūras nama zālē skatītāji ar aizturētu elpu gaidīja Latvijas nacionālās operas un Igaunijas mākslinieku uzstāšanos. Šoreiz valcēniešus pārsteidza jaunie solisti, kuri izcēlās ar aktiera dotībām un bezgala krāšņiem tērpiem.

 

J. Cimzes Valkas mūzikas pedagoģe Tatjana Tīruma pēc koncerta secina, ka operas mūzikas apritē ienāk jauni vārdi un talanti. Tas esot tikai likumsakarīgi, jo arī viņiem ir jādod iespēja sevi parādīt un izpaust.

 

 

Valkas rajona koru virsdiriģents Jānis Ērenštreits apmeklējis visus sešus Valkas opermūzikas svētkus, jo Rīgā viņam neesot iespēja vienā koncertā dzirdēt trīs operu skaņdarbus.

 

 

Diriģents turēja īkšķi arī par jauno un talantīgo Rīgas Doma kora skolas audzēkni Viesturu Ozolu, kurš kopā ar Latvijas Nacionālās operas kori izpildīja L. Bernsteina skaņdarba "Čičesteras psalmi" otro daļu.

 

Koncertu noklausījās arī vokālais pedagogs Pauolo Bomatali no Itālijas, kuru pārsteidza mazpilsētas publika. Itālis brīnījās, kā tādā pilsētā kā Valka, kurā dzīvo nedaudz vairāk par sešiem tūkstošiem iedzīvotāju, uz operas mūzikas koncertu zāle ir pārpildīta ar skatītājiem.

 

Savukārt LNO orķestra mūziķi un Ziemeļlatvijas kameransambļa dalībnieks Andris Ādamsons atzīst, ka bijis patīkami muzicēt savās otrajās mājās - Valkā. Viņš atzīst, ka šoreiz uzstājušies jauni topošie varošie talanti, kuriem gan vēl daudz esot jāmācās un jāstrādā.

 

 

Savukārt par diriģentu Aigaru Meri mūziķis teic tikai atzinīgus vārdus, "Ja koncertā diriģents ir nosvīdis un slapjš, tas ir labs diriģents!". "Ziemeļlatvija" novēroja, ka diriģenta tumšais krekls lipa pie muguras.

 

Valkas rajona kultūras nama vadītāju Aiju Sallu koncerts pārsteidzis ar interesanto programmu un krāšņajiem tērpiem. Savukārt Valkas pilsētas domes priekšsēdētājas vietnieks Arnis Bušs nebaidās atzīst, ka viņu mūzika aizvedusi neaizmirstamā ceļojumā un mīlas pilno Itāliju un karstasinīgo Dienvidameriku.

Kultūra un Izklaide