Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā notiks atkārtoti izdotās grāmatas par Jānis Cimzi atvēršana

Šodien plkst.17 Valkas Novadpētniecības muzejā būs Jura Kalniņa grāmatas „Jānis Cimze, Vidzemes draudzes skolotāju semināra pirmais direktors" atkārtotā izdevuma atvēršanas pasākums, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne.

 

Atkārtoti izdotā grāmata ir sagatavota pēc Kalniņa 1914.gadā izdotā tāda pat nosaukuma izdevuma. Visā Latvijā ir saglabājušies tikai daži šīs grāmatas eksemplāri, tai skaitā arī Valkas Novadpētniecības muzejā.

 

1914.gadā izdotā grāmata ir uzskatāma par bibliogrāfisku retumu, 100 gadus tā bija vienīgais monogrāfiskais izdevums latviešu valodā par Cimzi. Grāmata ir rakstīta tā saucamajā "vecajā drukā", tās sastādītājs Kalniņš ir bijis Cimzes audzēknis.

 

Atkārtotajā izdevumā saglabāta 20.gadsimta sākumam raksturīgā interpunkcija, kā arī sastādītāja valodas un stila īpatnības. Grāmata atkārtoti izdota, atzīmējot latviešu koru kultūras pamatlicēja un pedagoga Cimzes 195.dzimšanas dienu.

 

Iecere atkārtoti iespiest grāmatu par Cimzi radās, rūpējoties par pētnieku darba atvieglošanu, respektējot vēsturnieku un pētnieku ieteikumus, kā arī ņemot vērā sabiedrībā pieaugušo interesi par Cimzi.

 

Uz grāmatas atvēršanas pasākumu uzaicināts arī profesors, komponists Oļģerts Grāvītis, kurš bija viens no tiem, kuri uzskatīja, ka ir nepieciešams atrast līdzekļus atkārtota izdevuma iespiešanai.

 

Kā informēja Medne, grāmata izdota, pateicoties Valkas rajona padomes, Valsts kultūrkapitāla fonda un Valkas Novadpētniecības muzeja atbalstam.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valkas rajona padomes Kultūras nodaļas vadītāja Līga Lāne, grāmata izdota tikai 1000 eksemplāros, tādēļ nopērkama tā nebūs, taču interesenti to var meklēt bibliotēkās. "Grāmata nav tādā daudzumā, lai to pārdotu. Mēs grāmatu dāvināsim visām Latvijas mūzikas izglītības iestādēm, skolām un lielākajām rajonu bibliotēkām."

Kultūra un Izklaide