Valkā: Pārvarēt kautrību un bailes

Valkas ģimnāzijas sporta hallē darbu ir uzsākusi trenažieru zāle. Konsultants un treneris Juris Stankaničs ir vienīgais sertificētais fitnesa un bodybilding speciālists tuvākajā apkārtnē.

 

Pašlaik pilsētā vēl nav daudz informācijas par trenažieru zāles iespējām, tāpēc lūdzu Juri uz sarunu. Viņš vairāk kā 10 gadus ir mācījies pie pasaules čempiona fitnesā Māra Šveiduka. Iespējams, daudzi šo vīru atceras kā televīzijas šova "Baltijas Robinsoni" uzvarētāju. M. Šveiduks ir dibinājis vienu no ietekmīgākajiem Latvijas fitnesa klubiem - "Lāčplēsis" Liepājā.

 

"Centīšos panākt, lai valcēnieši pārvarētu kautrību un bailes no neierastām lietām. Vajag tikai uzsākt vingrot un beigt bezjēdzīgo dirnēšanu pie televizora," aicina J. Stankaničs. Viņš uzskata, ka labas veselības uzturēšanai pietiek ar diviem vai trijiem treniņiem nedēļā.

 

 

Salīdzinot ar populārajiem fitnesa klubiem lielās pilsētās, Valkas ģimnāzijas sporta hallē samaksa ir visnotaļ simboliska. Zāles tehniskais aprīkojums ir gana augstā līmenī un vienlaikus tur var nodarboties pieci vai seši cilvēki.

 

Katram zāles apmeklētājam treneris izstrādā savu programmu atkarībā no uzstādītā mērķa. "Ne visiem viss der, jo katram organismam ir savas īpatnības," skaidro treneris. Uz nodarbībām aicinātas gan meitenes un puiši, gan vīrieši un sievietes brieduma gados. Vecumam nav nozīmes.

 

 

Tiesa, vislabāk šīs nodarbības uzsākt ne ātrāk kā 14 vai 15 gadu vecumā. Ir jau arī atsevišķas vingrinājumu programmas 12 un 13 gadus veciem bērniem, taču šajā vecumā organisms un kaulu sistēma turpina veidoties. Intensīvos treniņos ir risks to sabojāt.

 

Trenerim gribas, lai interese par fitnesu kļūtu aizvien lielāka. Juris daudzus gadus ir darbojies arī klubā "Valkas atlēts", kuru vada Jurijs Volkovs. Šis klubs joprojām turpina darboties "Lauktehnikas" sporta zālē. Juris uzskata, ka daudzi jaunieši treniņu procesā pieļauj lielas kļūdas. Viņi saskatās dažādus ārzemju žurnālus, izvēlas aplamas treniņu metodes un pēc tam brīnās, ka sāp mugura, kājas vai citas vietas.

 

Lai jūtami palielinātu muskuļu masu, nepieciešama īpaša pārtika. Citādi jāēd, lai sadedzinātu liekos taukus. Par visu to var konsultēties ar J. Stankaniču. Sporta zāle ikvienam interesentam ir atvērta pirmdienās, trešdienās un piektdienās no pulksten 17.00 līdz 19.00.

 

 

Taču, ja kāds vēlas darboties otrdienās vai ceturtdienās pēc pulksten 17.00, tas ir iespējams. Vien jāsazinās ar treneri. Viņš neatteiks konsultēt arī citos klubos darbojošos cilvēkus.

Kultūra un Izklaide