Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā sveiks gaisa dārzu veidotājus

Piektdien, 9. oktobrī, pulksten 19.00 Valkas kultūras namā jau sesto reizi notiks ikgadējie rudens svētki, kuros, kā jau ierasts, godinās arī skaistāko pilsētas gaisa dārzu veidotājus un kopējus.

 

Visu vasaru, līdz pat septembra vidum, Valkas pilsētas dāmu klubs vēroja pilsētas gaisa dārzus - balkonus, lodžijas un uz palodzēm izveidotās kompozīcijas. "Šķita pat, ka šogad puķu bija vairāk kā iepriekšējos gados.

 

Uz kopējā fona izcēlās māja Ausekļa ielā 8, kur šogad bija izveidoti trīs jauni gaisa dārzi. Īpaši jāatzīmē šīs mājas pirmā stāva iemītnieki, kuri gadu no gada visu vasaru rūpējas par skaistumu sev apkārt," komentē dāmu kluba vadītāja Mārīte Magone.

 

Viņa atzīst, ka vērtēšanas procesā bija arī sarežģījumi. Kāda skaista balkona saimnieki visus ziedus un augus bija novākuši pirms laika, tāpēc 3. kārtas vērtētāji to neredzēja. 

Jo īpaši skaisti bijuši pērnā gada uzvarētāju gaisa dārzi, taču konkursa nolikums neļauj uzvarēt divus gadus pēc kārtas. M. Magone domā, ka nākamgad šis konkurss notiks visa novada mērogā.

Krāšņu ziedu un augu kompozīcijas bija skatāmas arī Ausekļa 26, Ausekļa 48, Merķeļa 23, Raiņa 14, Raiņa 18 un Tālavas 3 mājās. Par rūpīgi koptajiem balkoniem, lodžijām un palodzēm dāmu kluba dalībnieces pateicas Mežaļu, Danielu, Dubrovsku, Dubrovinu, Jukumu, Krastiņu, Dzeņu, Miftakovu, Pēču, Kurmju un Ķieģeļmaņu ģimenēm. Vairākas no tām jau ir nominētas un apbalvotas iepriekšējos gados.

Šogad lielo lodžiju grupā par uzvarētājiem atzīti - Paulsonu ģimene Viestura 3, Ivanovu ģimene Raiņa 18, Bērziņu ģimene Ausekļa 8, Vilisteru ģimene Merķeļa 15 un Mikānu ģimene Rīgas ielā 16.

Mazo balkonu grupā - Silāju ģimene Tālavas 3, Gruntmaņu ģimene Raiņa 18 un Lenšu ģimene Rūjienas ielā 8.

Palodžu grupā - Vēršu ģimene Raiņa 14 un Kampes - Stočkas ģimene Tālavas ielā 31f. Šīs ģimenes un visi citi valcēnieši ir aicināti uz sarīkojumu 9. oktobrī, kur visus priecēs grupa "Bellaccord" ar savu jauno koncertprogrammu "Bellaccord maina profesiju".

Koncertu čaklajiem šīs vasaras talciniekiem un ikvienam interesentam organizē Hipotēku banka sadarbībā ar Valkas pašvaldību. Ieeja uz koncertu - bez maksas.

Kultūra un Izklaide