Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā svētki ielas garumā 20

Sestdien Valkas galvenajā ielā - Rīgas ielā skanēs mūzika, cepsies desas, pārdos un pirks un pat kursies pirtiņa.

Sestdien valcēniešiem vairāk nekā citiem būs nepieciešams labs laiks. Jau no pulksten 11 Rīgas ielā sāksies svētki, kas noslēgsies ar balli Valkas kultūras namā. Svētki noteikti labāk izdosies un izraisīs gaišākas emocijas, ja spīdēs saule vai vismaz nekas nebirs no gaisa. Bet, pat ja kāda rudenīga lietus lāse nolīs, tā nedrīkst nobaidīt nākt un izbaudīt svētkus, jo tajos tik daudz Valkas cilvēku ielikuši savas labās domas un enerģiju.

Svētku iniciatori ir Valkas kultūras nams. Direktore Aija Sallu „Ziemeļlatvijai" atzina, ka pilsētas kultūras nama darbinieki likuši galvas kopā un domājuši, ko likt vietā pasākumam, kas tradicionāli rudenī risinājās Valkas kultūras namā, bet šogad pārcelsies uz Lugažu muižu.

„Tā kā tagad esam vienots novads un sakoptākās sētas un arī skaistākos balkonus nolemts apbalvot 21. oktobrī Lugažu muižā, arī Hipotēku banka vairs nevar sponsorēt grupu „Bellacord" kā iepriekšējos gados, tad radās ideja par ielas svētkiem. Vēlējāmies iziet ārpus kultūras nama sienām, lai Rudens kokteilis piepildītu visu pilsētu. Rīgas iela ir centrālā Valkas iela, tāds kā pilsētas mugurkauls, tāpēc sākam ar to," stāsta A. Sallu.

Kultūras darbinieki ir patīkami pārsteigti, cik atsaucīgi ir uzņēmēji, iestāžu vadītāji un arī dažs šis ielas iedzīvotājs uzņēma ideju organizēt ielas svētkus. Katrs kaut ko ir izdomājis, lai radītu patīkamas emocijas un izklaidi. Programma ir daudzveidīga. A. Sallu rosina visus valcēniešus noteikti sestdien nākt laukā no savām mājām un izstaigāt visu Rīgas ielu no sākuma līdz beigām. Vairākos veikalos būs degustācijas, svētku atlaides un loterijas.

Veikalā „D Marko" (Rīgas ielā 13) no pulksten 11 būs rudens salātu degustācija, kur katrs var atnest savus salātus un uzcienāt citus. „Doktorāta aptiekā plus" cienās ar ārstniecības augu tējām. Interesants pasākums būs bibliotēkā, kur Valkas novadā pazīstami cilvēki lasīs pasakas. Pilsētas centra skvērā (Rīgas un Raiņa ielas krustojumā) rudenīgus sveicienus sūtīs Valkas dzejnieki un muzikanti. Savdabīgu izklaidi piedāvā Dainis Jansons, kura māja ir pirmā no robežas puses. Viņš būs sarūpējis pirtiņu teltī. Informācija par visiem pasākumiem ir afišā.

Tā kā uz Rīgas ielas atrodas arī laikraksta redakcija, tad arī mēs piedalīsimies svētkos un kopā ar mūsu pirmā stāva kaimiņiem - SEB banku - aicinām pulksten 12 uz pasākumu „Pikniks ar „Ziemeļlatviju" kā bankā!".

Piknikā kā jau piknikā - cepsim desas, iedzersim kādu alu un uzdziedāsim. Kopā ar banku esam uz pikniku uzaicinājuši trešo sadarbības partneri - vietējo gaļas pārstrādes uzņēmumu „Servilat". Mēs esam pārliecināti, ka daudzi Valkā pat īsti nezina, cik dažādu un gardu produkciju ražo tepat Valkā, tāpēc pierunājām „Servilat" sarūpēt arī savas produkcijas degustāciju.

Piektdien uz Valku atvedīsim muciņu ar Brenguļu alu, jo kas gan tas par pikniku bez miestiņa. Bet, lai svētki izveidotos par īstiem svētkiem, būs arī muzikāls priekšnesums. Piknika apmeklētājus un ikvienu garāmgājēju ar jautrām, pazīstamām un skanīgām dziesmās, jokiem un dejām centīsies aizraut mūziķi no Trikātas „Abulmalas burlakas".

Naudu mēs par desām, alu un mūziku neprasīsim, tas būs „Ziemeļlatvijas", SEB bankas un „Servilat" cienasts apmaiņā pret jūsu labo garastāvokli un pozitīvo attieksmi pret vietējo laikrakstu, banku un ražotājiem. Mēs esam pārliecināti, ka visi labie darbi atmaksājas un, ja jums pikniks patiks, jūs vēlēsieties gan abonēt laikrakstu, gan apmeklēt banku, gan nopirkt veikalā tepat ražoto desu.

Tā kā šie svētki sakrīt ar preses izdevumu abonēšanas kampaņas sākumu, tad tikai 15. oktobrī piknika laikā „Ziemeļlatvijas" gada abonementu varēs nopirkt par lētāku cenu. Tieši ar 15. oktobri sāksim piedāvāt vēl vienu jaunumu - redakcijā varēs nopirkt arī izdevniecības „Dienas grāmata" izdotās grāmatas bez veikala uzcenojuma. Par šo pakalpojumu rakstīsim nedaudz vēlāk, kad grāmatas no Rīgas būs sasniegušas redakciju un mēs zināsim, ko varam piedāvāt.

Uz tikšanos Rīgas ielas svētkos. Neaizmirstiet, pikniks sāksies pulksten 12.

Komentāri 20

''

Sallu, kā vienmēr, aicina valcēniešus, tāpēc jau nekāda novada kopības izjūta nerodas un svešie šeit nebrauks.

pirms 8 gadiem, 2011.10.12 11:23

""

Šie svētki ir bijuši un būs tradicionāli pilsētniekiem

pirms 8 gadiem, 2011.10.12 13:29

''''''

tad neņaudiet, ka nav, kas apmeklē Valkā kultūras pasākumus, jo Valmierā brauc pat no blakus rajoniem.

pirms 8 gadiem, 2011.10.12 13:52

:)

Vai tiešām katrs Valkas novada iedzīvotājs vēlas saņemt individuālu uzaicinājumu!!!

pirms 8 gadiem, 2011.10.12 14:20

:(

Tie,kas gribēs dabūt nosauktās ubagdāvanas,atskries paši bez uzaicinājuma.

pirms 8 gadiem, 2011.10.12 14:50

lāsma

Nu ko var riet?
Vispirms vajag aiziet un ar labu garastāvokli, nevis te ķengāties.

pirms 8 gadiem, 2011.10.12 15:05

kas bankai licies?

vai ari bellacord daudz velas? ir ari citas grupas, kuras ari par 100ls raus rikli.

pirms 8 gadiem, 2011.10.13 00:41

un pirtina

drosi bus savejiem? jo kurs normals cilveks ies svesa seta ar saucienu, eu, davaj, per mani.

pirms 8 gadiem, 2011.10.13 00:44

Valka

Vai tiešām pilsētas svētki nevar notikt bez tradicionālās alus dzeršanas pilsētas ielās? jau tā ielās redzami tik daudz jauni un veci cilvēki ar redzamām alkohola problēmām. Laikam jau Valka bez tā vairs neko nemāk. Tur pat bērnu pasākums, un tur pat klanās pilsētas sejas ar traukiem rokās.

pirms 8 gadiem, 2011.10.13 08:02

valkai

Mīļā,tas tāpēc,ka valcēnieši mīl savus salašņas un mīl būt par salašņām.Pamēģini godīgs cilvēks pilsētā muti pavērt,ja nav no kundziņu slakas,uzreiz nories kā suni.Lai jau nu dzer,vemj un slapina stūros kā īstiem valcēniešiem pienākas.Kas attiecas uz bērniem - gandrīz katrs no viņiem jau desmit gadu vecumā zina,kā divi taisa trešo un tikai slinkuma dēļ vasarā nedara to ielas vidū.Tikumi pilsētā necietīs,jo tādu te nav.

pirms 8 gadiem, 2011.10.13 08:47

Mākonis

Vai, vai.. kādas tikumīgas diskusijas panesušās no teksta par vienu foršu pasākumu! Nu ja nepatīk dzīvot Valkā, visi pasaules ceļi ir vaļā... Ko jūs paši esat darījuši, lai pilsētā dzīve uzlabotos.. tikai kādu noriet.. fu.. nesmuki tas ir!

pirms 8 gadiem, 2011.10.13 09:10

smiekls

Gandrīz neviena laba komentāra. Katrs savu īgnumu var izgāzt uz tiem,kas kaut ko cenšas darīt citu labā. Tāda sajūta,ka karā -snaiperi tup internetā un gaida vai kāds neizbāzīs galvu no ierakumiem. Kā parādās kāds teksts par kaut kādu notikumu,tā bliež virsū. Ir pat drusku smiekīgi un cerams, pasākumu rīkotāji mūsu komentārus nemaz nelasa un dara savu darāmo.

pirms 8 gadiem, 2011.10.13 23:31

,

Diez vai daudzi pie tām desām un alus tiks, jo uzstādījums - pasūtīt avīzi. Vai šoreiz drīkstēs pa ielu iet ar atvērtu pudeli?

pirms 8 gadiem, 2011.10.14 13:58

ll

Aizbrauciet uz Ventspili, tur cilvēki jūtas laimīgi un smaida un apmierināti ar savu mēru un to, ko viņš dara. Mums tā nav, tāpēc sliktie komentāri. Ventspils arī prot cilvēkus uzrunāt un jebkurš iebraucējs tur jūtas gaidīts, bet mums pat novada pagastos neviens netiek uzrunāts, portālā uzsverot, ka šie svētki galvenokārt domāti valcēniešiem. Kā padomju laikos, kad stingri noteica, kur katram vieta. Valkas pasākumos trūkst sirsnīguma un jāuzmanās, ka neielien pa neīstām durvīm. Visas durvis nav plaši vaļā.

pirms 8 gadiem, 2011.10.14 14:02

sviesc

to II

Kaut kā esot Ventspilī, nekad mani mērs neuzrunāja, neaicināja mani apmeklēt to vai citu pasākumu. Visus pasākumus organizē komanda, cilvēki, darbinieki, kas par to saņem atalgojumu.
Lai pasākums būtu izdevies un patiktu cilvēkiem, kultūras darbiniekiem jācenšas iejusties vienkāršo cilvēku ādā, izdomāt, kas piesaista, lai pasākums būtu interesants visiem. Mums tiešām nams ir tāpēc, ka skaisti izremontēts, nedod Dievs, kāds kādu skrambiņu atstās, piebradās, vēljoprojām, ja nebūsi no to augstāko šlakas. Tāpēc jau jābūt labiem kultūras darbiniekiem, kas prot izdomāt, nevis nepārtraukti sūkstīties- kā tikai mums visa nav- nav naudas, nav cilvēki, nenāk publika, neviens pie mums nebrauc, visi ar līkumu ap Valku brauc...
Tas viss atkarīgs no mums pašiem, viens pilsētas vai novada mērs to nevar izdarīt.Jāsāk katram ar sevi- attieksmi un gribēšanu ko darīt.

pirms 8 gadiem, 2011.10.14 14:19

no ventspils

Esmu bijusi valkā un Valgā, nekas slikts nav. Ventspils skaista ir tūristiem, iebraucējiem uz dažām dienām. Ikdiena jau tāda nav. to neviens uz ielām neredz.

pirms 8 gadiem, 2011.10.14 18:45

desas

kapec desas necepa pie kulturas nama? kopuma domaju pasakums izgazies. jo tautai patik but kopa, laukuma, paedot, iedzerot, noklausot dziesmu.

vazaties pa svesiem pagalmiem nav pierasts.

pirms 8 gadiem, 2011.10.15 19:46

II

Lembergs ir pratis piesaistīt labus kadrus, tur tā sāls. Sviesc arī izklausās kāds domes darbinieks vai deputāts, jo vienmēr visu labi pārzina. Varētu uzrunāt kultūras darbiniekus, kā organizēt pasākumus. Es pat nespēju iedomāties līst uz to Vlakas ielu, ja jau Sallu pateica, ka organizē priekš valcēniešiem, kur nu vēl svešos pagalmos līst. Laikam problēmas ar pašapziņu.

pirms 8 gadiem, 2011.10.17 11:31

a

to II

ko nu stāsti par labajiem kadriem, tu kādu pazīsti? es jā- aizlaidušies, jo spiediens no vadības ir nepanesams!

pirms 8 gadiem, 2011.10.18 09:32

Kultūra un Izklaide