Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā var atrasties četros gadalaikos vienlaikus

Valkas novadpētniecības muzeja izstāžu zālē no16. decembra līdz 31. janvārim būs apskatāma latviešu akvareļglezniecības meistara Kārļa Sūniņa darbu izstāde "Četri gadalaiki".

 

Mākslinieka daiļradei kopumā ir raksturīga liriska dzīves un dabas uztvere, garīga tuvība folklorai. "Kārlim Sūniņam mīļas gan panorāmiskas ainavas ar dūmakainām tālēm un baltiem mākoņu kalniem dzidrajās debesīs, gan klusi un idilliski upju un ezeru līči, zeltainais jūras liedags," raksta cits izcils latviešu akvarelists Romis Bēms.

 

Valkas novadpētniecības muzeja izstādē apskatāmi 27 Kārļa Sūniņa darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma. Tie skatītājam sniedz pārskatu par mākslinieka akvareļglezniecības raksturu, attīstību un vadlīnijām.

 

 

 "Cerams, šī izstāde palīdzēs no jauna atklāt vērtības, par kurām jūsmoja 20. gadsimta otrās puses skatītājs. Nekur jau tās nav zudušas, kā nav zuduši četri gadalaiki," pauž LNMM grafikas kolekcijas glabātāja Valda Knāviņa.

 

Kārlis Sūniņš dzimis 1907. gada 27. februāri Talsu apriņķa Nurmuižas pagasta Skoru mājās, miris 1979. gada 13. februārī Rīgā. Viņu uzskata par vienu no izcilākajiem pagājušā gadsimta izcilākajiem latviešu akvareļgleznotājiem.

 

Muzejs gada nogales pēdējā nedēļā strādās no pulksten 10.00 līdz 16.00, 29. decembrī līdz 17.00, bet 24. un 31. decembrī būs slēgts.

Kultūra un Izklaide