Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas dejotāji koncertēs Igaunijā, Lietuvā un citviet

Valkas kultūras nama deju kopai "Aija" un ģimnāzijas "Vendīgs" dejotājiem turpinās aktīvā koncertdarbība. 1. un 2. augustā "Aijas" modes deju grupa dosies uz Sāmsalu, kur dejošana savienosies ar atpūtu un pasaules iepazīšanu.

"Mums piedāvāja šādu lielisku apvienojumu, un to pieņēmām. Nav tālu un nav dārgi," komentē deju pedagoģe Aija Sallu. Savukārt "Aija" kopā ar "Vendīgu" no 7. līdz 9. augustam pavadīs Lietuvas pilsētā Druskininkos.

Pašlaik notiek intensīva koncertprogrammas gatavošana.

"Strādājam daudz un katru dienu, lai godam pārstāvētu savu pilsētu," stāsta A. Sallu.

Viņai un dejotājiem joprojām atmiņā ir spilgti iespaidi no Igaunijas vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem. Turp devās seši pāri no "Aijas" un "Vendīga" un pieci pāri no studijas "Joy". Tie pārstāvēja Igaunijas krievu kopienas kultūru.

Tallinā notika daudz mēģinājumu un koncertu. Lielākais ieguvums - iespēja piedalīties tik lielos svētkos un apgūta viena jauna deja.

Rudenī "Aija" ir paredzējusi iestudēt arī vienu igauņu deju. Bez tam deju kopa mācās arī arābu dejas, jo nākamgad paredzēts doties uz Izraēlu pie arābu draugiem. Ibilinā valcēniešiem labi pazīstamā deju kopa "Džafra" svinēs 20 gadu darba jubileju. Turp doties uzaicināta arī dziesmu draugu kopa "Nāburgi".

"Esam gatavi šādiem tuviem un tāliem braucieniem, jo mūsu repertuārā ir vairākas koncertprogrammas," uzskata A. Sallu.

Jau tagad zināms, ka septembra pirmās nedēļas nogalē pusotru stundu ilgs koncerts sniedzams Ventspilī.

Kultūra un Izklaide