Valkas dome saņem atzinības rakstu par “Aijas” sniegto koncertu

Nupat Zemkopības ministrijā Rīgā notika Latvijas Lauku sieviešu apvienības gada noslēguma konference un tajā 40 minūšu ilgu saieta noslēguma koncertu sniedza Valkas kultūras nama deju kolektīva "Aija" dalībnieki.

 

"Aijas" sadarbības vēsture ar Latvijas Lauku sieviešu apvienību sākās ar to, ka šī gada pavasarī viņu uzaicināja piedalīties pieredzes apmaiņas saietā Hjoldenā, Norvēģijā. Atbilde bija jādod ļoti īsā laikā, taču lielākā daļa dejotāju šo izdevību izmantoja.

 

 

"Tas bija skaists un neaizmirstams mirklis mūsu radošajā biogrāfijā, tāpēc bijām pateicīgi šīs apvienības darba koordinatorei Vidzemē Ženijai Daudzietei," atceras kolektīva vadītāja Aija Sallu. Pateicoties šim notikumam, viņa ieguva daudz jaunu draugu un paziņu Latvijā, kur jādzīvo un jāstrādā ikdienā. Jauniegūtie sakari nepārtrūka, un Aija piedalījās divās šīs apvienības vasaras nometnēs Palsmanē un Valmieras rajona Bērzainē.

 

"Aijai" ziņa par iespēju sniegt koncertu konferences izskaņā pienāca vasaras sākumā. Koncertam gatavojās gan tautisko, gan modes deju grupa. "Man bija nedaudz bail, jo cilvēki amatiermākslu uztver dažādi. Neesam jau arī nekādi spices dejotāji, taču centāmies sagatavoties godprātīgi," atzīst A. Sallu.

 

 

Viņa ar dejotājiem nekad agrāk neesot spērusi kāju Zemkopības ministrijā, tāpēc nezināja, kādos apstākļos un uz kādas skatuves dejos. Diemžēl bija jādejo uz parketa klājuma un dejotāji uz tā nejutās droši - slīdēja apavi. Protams, šā iemesla dēļ cieta snieguma kvalitāte.

 

 

 Savukārt ar apskaņošanu viss bija kārtībā, jo to nodrošināja skaņu operators Agris Meļķis. Pavisam koncertā piedalījās 42 dalībnieki - seši deju pāri un modes deju grupa. Programmu vadīja A. Sallu. Viņa skatītājus iepazīstināja arī ar smiltenietes Marikas Svīķes dzeju.

 

Dejotāji bija pārsteigti, ar kādu sirsnību viņus šajā koncertā uzņēma skatītāji - dejas vidū piecēlās kājās un aplaudēja līdz tās beigām. Pēc koncerta beigām valcēniešus vēl ilgi neatlaida un lūdza piedevas. Paldies Dievam, bija sagatavota arī atvadu deja.

 

"Aiju" jau kā goda viesi uzaicināja piedalīties nākamā gada tradicionālajos Ventspils rajona pagastu svētkos septembra pirmajā sestdienā. Dejotāji to uzskata par augstu un patīkamu viņu darba novērtējumu. "Vispatīkamākais ir tas, ka labā gaismā parādījām savu pilsētu. Par Valku runās vēl un vēl," smaida vadītāja.

 

"Par to, ka "Aija" ir labs deju kolektīvs, liecina skatītāju atsaucība un tas, ka tik daudzi vēlējās ar viņu dibināt jaunus kontaktus. Mums ir izveidojusies laba sadarbība," uzskata Ženija Daudziete. Viņa informēja, ka Lauku sieviešu apvienība Valkas domei nosūtījusi Atzinības rakstu par dejotāju sniegumu.

Kultūra un Izklaide