Valkas koklētāji piedalīsies projekta "Kultūru dialogi Vidzemē" noslēguma pasākumā

Brīvdabas muzeja Vidzemes sētā 20.aprīlī plkst.12 notiks nodibinājuma "Vidzemes attīstības aģentūra" realizētā mazākumtautību projekta "Kultūru dialogi Vidzemē" noslēguma pasākums, aģentūrai LETA pastāstīja projekta mediju speciāliste Jolanta Vaido-Zālīte.

 

Noslēguma pasākums "Vidzemes mazākumtautību kultūras diena Rīgā" norisināsies četrās darbības vietās Brīvdabas muzejā, - uz centrālās skatuves apmeklētājus ar dziesmām, dejām un rotaļām priecēs Valkas mūzikas skolas koklētāju ansamblis, Liepnas sievu un vīru vokālie ansambļi, Apes deju kolektīvs, Pededzes folkloras kopa "Laba oma", Zilākalna meiteņu un sieviešu deju kopas, Liepas teātra kopa "Krams", jauniešu deju kopa un meiteņu vokālais ansamblis no Jaungulbenes, Pededzes jauniešu un sieviešu deju kopa, Valkas folkloras deju kopa "Sudmaliņas", "Līksme" un "Skaņkalne" no Burtniekiem, kā arī Ķoņu folkloras kopa "Dzīne".

 

Vidzemes sētā varēs apskatīt daiļamata meistaru, tamborētāju, adītāju, rokdarbnieku un citu amatnieku darbu izstādi.

 

Apmeklētājiem tiks dota iespēja nobaudīt uz ugunskura ceptas pankūkas, kuras gatavos Pededzes pārstāvji, zivju zupu Burtnieku gaumē, kā arī vidzemnieku putru Valkas gaumē.

 

Saiešanas namā tiks demonstrēta projekta laikā tapusī filma "Kultūru dialogi Vidzemē".

 

Kā aģentūrai LETA skaidroja Vaido-Zālīte, līdz šim projekta gaitā kultūras pasākumi notikuši daudzviet Vidzemē, bet šī reģiona daudzveidīgo un plašo latviešu un mazākumtautību kultūras piedāvājumu projekta vadītāji vēlas parādīt arī citu reģionu iedzīvotājiem, tāpēc par projekta noslēguma pasākumu vietu izvēlēta tieši Rīga, Brīvdabas muzejs.

 

Jau ziņots, ka projekts "Kultūras dialogi Vidzemē" sākās 2007.gada 1.maijā. Projekts tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda un ES atbalstu. Pašvaldības un aģentūra projekta realizēšanai iegulda 10% līdzfinansējuma.

 

Projekta gaitā realizētas vairākas kultūras prezentācijas, kurās pasākumu dalībniekiem un apmeklētājiem bija iespēja iepazīt un izprast vairākas kultūrvides - gan latviešu, gan mazākumtautību. Organizēti pieredzes apmaiņas braucieni uz Igauniju un Krieviju, kā arī radošajā nometnē tika paaugstinātas Vidzemes mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu vadītāju un dalībnieku zināšanas, prasmes un iemaņas.

 

Projektā iesaistīto pašvaldību pašdarbības kolektīvi par projekta līdzekļiem papildināja materiālo bāzi - iegādājās tērpus, mūzikas instrumentus un citu kolektīviem nepieciešamo inventāru.

 

Projekta vispārējais mērķis ir, balstoties uz dažādu tautu kultūru dialogu, veicināt kopīgu vērtību un interešu apzināšanos un nostiprināšanos un sekmēt Latvijas un Vidzemes novada sabiedrības etniskās integrācijas procesa attīstību.

 

Kultūra un Izklaide