Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas pilsētas egli iedegs ar folkloristu piedalīšanos

Valkas centrālās egles iedegšana Lugažu laukumā notiks sestdien, 5. decembrī, pulksten 15.45 un pasākuma turpinājumā pulksten 16.30 kultūras namā būs Ziemassvētku ieskaņu koncerts ar folkloras deju kopu "Sudmaliņas" un viņu vietējiem draugiem un viesiem no Igaunijas.

 

Uz egles iedegšanu aicināti gan mazi, gan lieli ļaudis no tuvākas un tālākas apkārtnes. "Domājams, ka ieradīsies arī Ziemassvētku vecītis. Jau otro gadu apkārt izrotātajai eglei notiks jautrais Rūķu skrējiens. Tajā varēs piedalīties ikviens, kurš būs pacenties izskatīties līdzīgs Rūķim," sola kultūras nama pasākumu organizatore Līga Pandalone.

Nosalušie varēs sildīties ar karstu zāļu tēju, kā arī nopirkt smaržīgu karstvīnu un dāžādus citus kārumus.

Saietā kultūras namā piedalīsies arī folkloras kopa "Vainadziņš", Jērcēnu tautas nama folkloras kopa "Mežābele" un igauņi - Cirgulinas sieviešu folkloras kopa un jauktais deju kolektīvs no Sangastes. Abi igauņu kolektīvi Valkā bija ieradušies uz nesen notikušo koklētāju saietu un, uzzinājuši par egles atklāšanu, labprāt piekrita ierasties uz šo pasākumu.

"Jo īpaši uz šo vakarēšanu aicinām ģimenes ar bērniem. Būs gan danči, gan rotaļas. Vecākiem nevajadzēs kušināt savus mazuļus, kas koncertos parasti nogurst no vienmuļas sēdēšanas.

 

Rotaļās un dančos varēs iesaistīt visus," sola "Sudmaliņu" vadītāja Skaidra Smeltere. Viņa aicina visus nebaidīties, nekautrēties un pēc egles iedegšanas droši iet kultūras namā. Būs interesanti. Ieeja brīva.

Kultūra un Izklaide