Valkas pilsētas teātris aicina uz izrādi "Melnais mūks"

Šodien plkst.19 Valkas pilsētas teātris piedāvā noskatīties Antona Čehova lugu "Melnais mūks", aģentūrai LETA pastāstīja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

Izrādes režisors un tērpu autors ir Aivars Ikšelis, scenogrāfs - Ints Sedlenieks. Lomās - Daina Kreile, Jurijs Mencis, Aleksandrs Primaks un Aigars Pulle. Izrādē piedalās Valkas teātra aktieri Juris Mencis, Aleksandrs Primaks, Daina Kreile un Aigars Pulle. Izrāde ir par cilvēku dzīvēm, kas ir pakļautas iekšējam kārdinājumam sevi paaugstināt. Ja jaunam un talantīgam zinātniekam rodas vēlme pamest pilnīgi visu - karjeru, pielūdzējus un mīļoto sievieti, tad aiz tā slēpjas kādas likteņa peripetijas. Kopā ar A.Čehovu Valkas teātris pēta problēmu - ceļa izvēli un tā atbilstību savas dvēseles un Dieva priekšā, skaidro, kas palīdz izdarīt pareizo izvēli. Leģenda stāsta, ka reizi tūkstoš gados pēc ilgiem ceļojumiem pa Visumu un Zemi dūmu veidā parādās "Melnais mūks". Kas viņš ir? Slims fantāzijas auglis vai dzīvs cilvēks? Šis "Melnais mūks" ielaužas lugas varoņa, maģistra dzīvē un no tā laika viss iet juku jukām.

Abi iestudējums ir tapuši ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Valkas pilsētas teātris ir projektu teātris, kas saviem skatītājiem mūsdienīgu skatījumu uz klasiku, latviešu oriģināldramaturģiju un ārzemju autoru darbiem.

Režisora Aivara Ikšeļa iestudētās izrādes ir atzinīgi novērtētas Starptautiskos festivālos Latvijā, Bulgārijā, Vācijā, Lietuvā, Austrijā, Igaunijā, Krievijā un Gruzijā.

 

Kultūra un Izklaide