Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas rajonā izvēlas teātri “Gada izrādei” (papildināts ar 10. rindkopu))

Valkas rajona kolektīvi atlases skatē piedāvā četrus atšķirīgus iestudējumus

Četri nopietni, ļoti dažādi kolektīvi, un četras labas izrādes, - vienam rajonam tas ir daudz. Šo režisora Valda Lūriņa cildinājumu pēc sestdien notikušās skates ieguvuši Valkas rajona amatierteātri.

 

Sestdien Blomē un Smiltenē žūrija vērtēja pieteiktās izrādes Latvijas amatieru teātru iestudējumu skatei "Gada izrāde 2008" rajona atlases kārtā.

 

Tās ir: "Nezināmā zvaigzne" (Smiltenes Tautas teātris, režisors Agris Māsēns), "Svētais karš" (Bilskas pagasta dramatiskā kopa "Mēris", režisore Ingrīda Sovere), "Roze" (Strenču J. Ziemeļnieka Tautas teātris, režisors Andris Liepiņš), izrāde par tēmu "Sniegbaltītes skola" (Blomes pagasta dramatiskais kolektīvs "Nenolaid rumpi!", režisore Gita Skadiņa).

 

Žūrija par labāko iestudējumu atzina Smiltenes Tautas teātra izrādi, dramaturga Mihaela Sebastjana melodrāmu ar komēdijas elementiem "Nezināmā zvaigzne".

 

Smiltenieši plūca laurus arī gandrīz visās pārējās nominācijās: labākais režisors - Agris Māsēns, labākā aktrise - Marika Svīķe (izrādē Nezināmās lomā), labākais aktieris - Aigars Veldre (Skolotāja lomā), labākais otrā plāna aktieris - Pēteris Jekums (Stacijas priekšnieka lomā). Smiltenes Tautas teātris arī uzvarēja nominācijā "labākā scenogrāfija" un "labākais mūzikas noformējums".

 

"Pirmkārt, šis iestudējums "Nezināmā zvaigzne" izcēlās ar savu veselumu, jo tur bija gan inscenējums, gan labi aktieru darbi, gan labs noformējums. Tāpēc arī viņi ieguva visvairāk balvu," žūrijas lēmumu skaidro tās pārstāvis režisors V. Lūriņš.

 

Atlikušās divas nominācijas ieguva Blomes amatierteātra kolektīvs "Nenolaid rumpi!". Žūrija par labākajām otrā plāna aktrisēm atzina izrādes par tēmu "Sniegbaltītes skola" tēlotājas, kā arī nolēma, ka labākie kostīmi ir blomēniešu kolektīvam.

 

 

Valkas rajona kolektīvu iestudējumus vērtēja režisors Valdis Lūriņš, Dace Vilne - valsts aģentūras "Tautas mākslas centrs" speciāliste amatierteātru jautājumos, un Rita Grīnfelde - Kultūras akadēmijas pasniedzēja.

 

Jau zināms, ka "Gada izrādes 2008" Vidzemes reģionālajā atlases skatē, kas 22. un 23. novembrī notiks Limbažos, Valkas rajonu pārstāvēs Smiltenes Tautas teātra iestudējums "Nezināmā zvaigzne". Žūrijas pārstāvis V. Lūriņš informē, ka uz reģionālo skati no Valkas rajona noteikti tiks izvirzīta vēl vismaz viena izrāde. Kura tā būs, žūrija izlems šonedēļ.

 

 

"Ziemeļlatvija" uzzināja, ka šis iestudējums būs Strenču J. Ziemeļnieka Tautas teātra izrāde "Roze".

 

"Gada izrādes 2008" atlases skatei pieteiktās izrādes skatījās ne tikai vērtētāji, bet arī publika. "Galvenais, lai var saprast, kas notiek," to par noteicošo kritēriju tam, vai teātris ir interesants, uzskata viena no sastaptajām skatītājām blomēniete Vija Grosberga.

 

Viņa secina, ka dzīvē notiek tāpat kā teātrī, kur varoņu starpā trako kaislības, un pat vēl trakāk. "Tā jau saka, ka viss sastāv no mīlestības. Kur vairāk cilvēku, tur vairāk problēmu. Ja kāds ir ļoti jūtīgs un savu dzīvi ziedojis vienam cilvēkam, bet pēc tam saskaras ar problēmām, viņš var nonākt depresijā," spriež blomēneite pēc strencēniešu iestudētās Leldes Stumbres lugas "Roze" noskatīšanās.

 

V. Lūriņš secina, ka Latvijā amatierteātri iestudējumiem izvēlas dažādus žanrus. "Galvenais, - lai tas, ko teātris piedāvā skatītājiem, būtu pārliecinošs," uzsver režisors.

 

V. Lūriņš uzteic dramatiskās kopas "Mēris" iestudējumu par sarežģīta un netradicionāla ceļa izvēli, kas ir grūti amatierteātrim, taču acīmredzot šim kolektīvam pa spēkam, blomēniešu oriģinālo ideju jeb apliecinājumu brīvības pakāpei, ko teātris var atļauties, un strencēniešu iestudējumu, kuram ir visas iespējas attīstīties, aktieriem sadarbībā ar režisoru atklājot jaunas nianses savā spēlē. V. Lūriņam ļoti patikusi Ingrīdas Rasas spēle Rozes lomā.

 

"Gada izrādes 2008" rajona atlases rīkoja Valkas rajona padome sadarbībā ar Blomes pagasta un Smiltenes pilsētas pašvaldību. Ar sātīgām pusdienām skates dalībniekus pacienāja Blomes pagasta padome.

Kultūra un Izklaide