Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas teātris Mihailovskā piedalās savdabīgā festivālā

Esam jau pieraduši, ka teātra festivālus rīko kultūras iestādes sadarbībā ar pašvaldībām, bet izrādās, ka starptautisku festivālu, turklāt brīvā dabā, var noorganizēt arī privātpersonas.

Nesen no tāda festivāla atgriezās Valkas teātra režisors Aivars Ikšelis, aktieris Aleksandrs Primaks un teātra gaismu speciālists Jānis Brīdiņš.

Festivāls notika Krievijā, Mihailovskā Puškina kalnos un to rīkoja trīs privātpersonas.

"Visi trīs organizatori ir mākslinieki. Viņi Puškina kalnos aizsargājamā teritorijā ir nopirkuši divas mājas un ik gadu tur rīko teātru festivālu, ko es pat sauktu par mākslinieku komūnu. Uz to sabrauc ne tikai aktieri, bet arī gleznotāji, arhitekti un fotogrāfi. Mēs uz šo pasākumu saņēmām ielūgumu gada sākumā, jo kāds no organizatoriem agrāk bija redzējis mūsu uzstāšanos," saka A. Ikšelis.

Katru vakaru notika izrādes, ko aktieri spēlēja brīvā dabā mežā un pļavā. Turpat arī teltīs viņi dzīvoja. Līdzās bija pirtiņa un nojumei līdzīga virtuve.

Pa dienu notika tā saucamās meistarklases, kurās mākslinieki mācījās lomas, meklēja jaunus risinājumus spēlēm, bet vakaros citiem rādīja izrādes.

"Tuvākā pilsētiņa atradās vismaz piecu kilometru attālumā. Tuvumā bija tikai meži un ezeri. Es sākumā neticēju, ka vakaros uz mūsu izrādēm ieradīsies daudz skatītāju. Liels bija mans pārsteigums, ka jau pirmajā izrāžu vakarā festivāla vieta bija pārpildīta. Mēs bijām nolēmuši rādīt savu iestudēto Agitas Dragunas lugu "Plaisa", jo tai mums ir titri krievu valodā. Skatītāju bija ļoti daudz. Pēc izrādes atskanēja tik skaļi "bravo!" saucieni, kādus sen nebijām dzirdējuši.

Es kā režisors varu pateikt, ka aktieris Aleksandrs Primaks savu monolomu tovakar nospēlēja izcili labi. Viņš arī saņēma festivāla labākā aktiera diplomu. Man pašam piešķīra festivāla mīlestības diplomu. Skatītāji pēc izrādes negrasījās uzreiz doties projām, bet vēlējās ar mums iepazīties un parunāties," stāsta A. Ikšelis.

Atzinību izpelnījās arī vācu un krievu aktieru spēlētās izrādes.

"Es divus aktieru kolektīvus no Vācijas un Maskavas uzaicināju uz nākamo mūsu "Tālvila" festivālu Valkā, jo viņi, pēc manām domām, bija iestudējuši fanstastiskas izrādes," apliecina A. Ikšelis.

Režisors neslēpj prieku, ka pasākuma laikā izdevies iepazīties ar ļoti interesantu cilvēku - arhitektu un dizaineru no Vācijas Žoržu Čipoline.

"Tas notika gluži nejauši. Vienu rītu iznācu no telts un ieraudzīju kādu vīrieti veicam interesantus vingrojumus, kas dažkārt atgādināja pat deju. Piegāju pie viņa un palūdzu man to izskaidrot un pamācīt, jo iedomājos, ka tas varētu noderēt mūsu aktieriem. Izrādījās, ka viņš nodarbojas ar Tai-či, kas ir Jogas enerģētiskie vingrinājumi.

Tie mazina depresiju, izlīdzina un atņem kaulu un muskuļu sāpes. Šis cilvēks man ziedoja laiku, līdz bija izskaidrojis šo vingrinājumu nozīmi. Viņš man iedeva arī diskus ar vingrinājumu ierakstiem," stāsta A. Ikšelis.

Bija arī citas iepazīšanās, iepazīti jauni aktieri un, iespējams, dažu viņu sniegumu nākotnē redzēs arī valcēnieši.

Kultūra un Izklaide