Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā: Atklās Birutas un Jāņa Jansonu un audzēkņu darbu izstādi „Trīs labas lietas”

„Šodien, 7.novembrī, pulksten 14.00 Valmieras Novadpētniecības muzejā tiks atklāta Birutas un Jāņa Jansonu un viņu audzēkņu darbu izstāde „Trīs labas lietas". Izstādē būs apskatāms daudzveidīgs un krāsains mākslinieku un viņu audzēkņu radošais veikums," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

 

Mākslinieki skaidrojuši, ka pēc Valmieras bērnu Mākslas skolas un Mazsalacas bērnu skolas izveidošanas pagājuši jau vairāk nekā trīsdesmit gadi. Tādēļ interesanti uzzināt, ko šajā laika posmā radošajā jomā darījuši audzēkņi, ko labu no saviem skolotājiem viņi paņēmuši dzīvei, par ko gribējuši kļūt un par ko kļuvuši.

 

Kā atzinuši mākslinieki Biruta un Jānis Jansoni, viņu dzīvi raksturo trīs pieturas punkti - Rīga, Valmiera un Skaņkalne. Rīgas laiks tiek raksturots kā augšanas un mācību laiks. Valmieras - tapšanas laiks, sevis radošas apzināšanas un zīmēšanas, kā arī mākslas skolas veidošanas un bērnu audzināšanas laiks.

 

Savukārt Skaņkalnes laiku mākslinieki raksturo kā mīlestības periodu - darbs, radošais prieks un gleznošana, mazbērnu gaidīšana un ierašanās. Šogad Biruta un Jānis Jansoni beidza strādāt pedagoģijā, uzsākot jaunu laika posmu savā dzīvē.

 

L. Tarbuna pastāsta, ka Biruta Jansone ir gleznotāja, mākslas pedagogs ar vairāk nekā 30 gadu ilgu pieredzi. Sirdī viņa vienmēr bijusi tekstilniece, izmantojot katru brīdi, lai pašūtu, paadītu, patamborētu vai pagleznotu uz zīda.

 

 Savukārt Jānis Roberts Jansons ir grafiķis, zīmēšanas skolotājs ar vairāk nekā 30 gadu pedagoģisko pieredzi. Pēdējos gados Jānis Roberts ķēries pie savu grafisko tēlu pārnešanas trīs dimensiju pasaulē, pārvēršot tos apaļskulptūrās un sīkplastikā.

 

Izstāde Valmieras Novadpētniecības muzejā būs apskatāma līdz 5.decembrim.

Kultūra un Izklaide