Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā koncertēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Valkas rajona iedzīvotāji iecienījuši apmeklēt kultūras pasākumus arī kaimiņpilsētā Valmierā. Klasiskās mūzikas cienītāji aicināti noklausīties Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) un vijoles virtuoza Sergeja Krilova uzstāšanos.

 

Valmieras kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna informē, ka mūziķi Valmieras kultūras centrā viesosies ar koncertprogrammu "Spāņu un čigānu mūzika" sestdien, 28. februārī, pulksten 18.00.

 

 

 Koncertā uzstāsies arī vijolnieks Sergejs Krilovs (Itālija/Krievija) diriģenta Karela Marka Šišona vadībā. Diriģents dzimis Londonā, dzīvojis Gibraltārā, studējis Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā.

 

LNSO sadarbība ar diriģentu K. M. Šišonu ilgst jau astoņus gadus. Kopā īstenoti gan operu koncertuzvedumi, gan koncerti. Kopš 2007. gada K. M. Šišons ir LNO goda virsdiriģents, bet sākot ar šo gadu - galvenais diriģents.

 

Savukārt Itālijā dzīvojošais krievu vijolnieks Sergejs Krilovs ir viens no mūsdienu izcilākajiem vijoles virtuoziem. Mūziķis ir uzvarējis Stradivari konkursā Itālijā un Friča Kreislera konkursā Vīnē.

 

Koncertprogrammā "Spāņu un čigānu mūzika" iekļauti komponistu Johana Štrausa (dēla), Amadeu Vivesa, Pablo de Sarasates, Džordžes Enesku un vairāku citu mūziķu skaņdarbi.

Kultūra un Izklaide