Valmierā notiek grupas "Menuets" 40 gadu jubilejas koncerts

Šodien plkst.19 Valmieras Kultūras centrā notiks grupas "Menuets" 40 gadu jubilejas gada koncerts "Nāc uz manām trepēm spēlēties!", aģentūra LETA uzzināja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Koncertprogrammā paredzētas visu laiku skaistākās "Menueta" dziesmas, piemēram, "Viņi dejoja vienu vasaru", "Alvas zaldātiņi", "Dzeguzes balss", kā arī kāds pavisam jauns skaņdarbs, kas nesen piedzīvojis savu pirmatskaņojumu. Koncertā skanēs grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

 

 

"Menuets" 40 gadu jubileju svinēs šā gada 4.novembrī. Līdz tam iecerēti 12 koncerti visā Latvijā, tostarp Valmierā.

 

 

Grupa "Menuets" ir viena no visu laiku slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja. "Menueta" pirmā uzstāšanās notikusi 1968.gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kas bijuši kaislīgi "The Beatles" fani un toreiz muzicējuši ar pašdarinātiem instrumentiem. Sākumā grupā muzicēja brāļi Juris un Leons Sējāni, brāļi Raimonds un Alberts Bartašēviči, kā arī Andris Kronbergs un Adrians Kukuvass. 70.gadu sākumā par "Menueta" pastāvīgām dalībniecēm kļuva flautiste Baiba Jagere un dziedātāja Inese Pabērza. Pēc tam kolektīvam pievienojas Juris Kulakovs. Jau šajā laikā grupas pamatrepertuārs ir Imanta Kalniņa dziesmas.

 

 

Grupa guvusi panākumus gan Latvijā, gan aiz valsts robežām, koncertējot Somijā, Portugālē, Vācijā un citviet. Muzicēšanas laikā iegūta tūkstošiem grupas mūzikas cienītāju uzticība, kuriem "Menueta" dziesmas saistās ar atmiņām no jaunības dienām.

 

Kultūra un Izklaide