Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā notiek lielkoncerta „Meistars.Dziesma.Leģenda” koru kopmēģinājums

15. augustā Valmieras 5.vidusskolā notika Rīgai 810 lielkoncerta „Meistars.Dziesma.Leģenda" koru kopmēģinājums Valkas un Valmieras apriņķu dziedātājiem. Pirms kopmēģinājuma katrs koris saņēma Statoil dāvanu kartes, kas nodrošinās koristu braucienu uz Rīgu un atpakaļ.

Valmieru Rīgai 810 pārstāvēs Valmieras Kultūras centra jauniešu koris „Konsonanse", Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra koris „Skan", sieviešu koris „Jumara" un jauktais koris „Valmiera".

Rīgas 810 gadu jubilejai veltītais svētku lielkoncerts „Meistars.Dziesma.Leģenda" notiks Mežaparka Lielajā estrādē 20. augustā, pulcējot 7000 kora dziedātājus, dejotājus un pūtēju orķestru mūziķus no visas Latvijas. Lielkoncertā skanēs dziesmas no klasiskā Dziesmu svētku repertuāra, kā arī meistaru - diriģentu un komponistu jaundarbi korim.

Ar jaunām un klasiskām kora dziesmām lielkoncertā dzirdēsim publikas iemīļotu tradicionālo Dziesmu svētku repertuāru, kā arī īpašu svētku programmu, ko piedāvā deviņi diriģenti, iestudējot deviņu komponistu dziesmas korim un veidojot deviņu meistaru radošos tandēmus: Valts Pūce un Mārtiņs Klišāns, Jānis Lūsēns un Andris Veismanis, Juris Kulakovs un Ivars Cinkuss, Arturs Maskats un Mārtiņš Ozoliņš, Uldis Marhilēvičs un Ints Teterovskis, Uģis Prauliņš un Agita Ikauniece, Zigmars Liepiņš un Romāns Vanags, Mārtiņš Brauns un Sigvards Kļava, Imants Kalniņš un Aira Birziņa.

Lielkoncerta klasiskajā Dziesmu svētku programmā izskanēs Pētera Barisona, Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola un Raimonda Paula kompozīcijas, ko diriģēs Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģenti; Arvīds Platpers, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis un Haralds Bārzdiņš.

Kultūra un Izklaide