Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā notiek Simjūda gadatirgus; paredzēti satiksmes ierobežojumi

. Šodien Valmierā notiks tradicionālais Simjūda gadatirgus, kurā piedalīsies vairāk 280 tirgotāji, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna. Ņemot vērā lielo tirgotāju skaitu, gadatirgus norises vietā noteikti satiksmes ierobežojumi.

 

Simjūda gadatirgus notiks no plkst.9 līdz 15 Valmieras vecpilsētā un Rātslaukumā, kur notiks pirkšana, pārdošana, kaulēšanās, plaša izklaides un atpūtas programma. Simjūda gadatirgum jau pieteikušies vairāk nekā 250 tirgoties gribētāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

 

 

No plkst.7.00 līdz plkst.15.00 transporta kustībai tiks slēgta Rīgas iela posmā no Katrīnas līdz Lāčplēša ielai, kā arī Lāčplēša iela posmā no Rīgas līdz Ziloņu ielai.

 

 

Gadatirgus apmeklētāji varēs iegādāties daiļamata meistaru, mājražotāju un amatnieku veidotus izstrādājumus, pirts lietas, kā arī sagatavoties ziemas sezonai, jo tirgū varēs nopirkt gan siltas vilnas zeķes, gan cimdus un cepures.

 

 

Valmieras Novadpētniecības muzeja direktore Iveta Blūma informē, ka šogad gadatirgū tiks piedāvāts ļoti plašs pārtikas preču klāsts - dārzeņi, augļi, zivis, lauku kūpinājumi, maize, našķi, jau iecienītās Bauskas garšvielas, zāļu tējas, kā arī vairāki jauninājumi, piemēram, strausu gaļas desas.

 

 

Simjūda apmeklētājiem tiks piedāvāta arī plaša atpūtas un izklaides programma. Rātslaukumā muzikālus priekšnesumus sagatavojuši Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi - pūtēju orķestris "Signāls", bigbends "Valmieras puikas" un dziesmu draugu kopa "Gaujmalietes", Valmieras Jaunatnes centra pulciņa "Notiņas" dalībnieki, kā arī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas deju kolektīvs "Pārgaujas delveri", brīvā laika organizēšanas centra "Māja" bērnu vokālais ansamblis un vokālā studija "Sīči", vokālā studija "Pekšņi", folkloras kopa "Stutes" no Kauguriem un bērnu ansamblis "Sudrabēni" no Kocēniem.

 

 

Savukārt Pilsdrupu estrādē skanēs polifona un patafona mūzika, aicinot deju cienītājus atcerēties deju soļus, ko pielietoja pirms vairākiem gadu desmitiem. Par aktīvās atpūtas iespējām rūpēsies aktīvā tūrisma centrs "Eži", bet īpašas nozīmītes varēs veidot kopā ar "Artifex plus" kolektīvu. Tāpat ikviens pirkt gribētājs varēs sasildīties, nogaršojot Simjūda viduslaiku zupu.

 

 

Gadatirgus tradīcija Valmierā aizsākusies jau viduslaikos, kad 1283.gada 28.oktobrī Sv.Sīmaņa dienā tika likti pamati Valmieras baznīcai. Viduslaikos tas bija lielākais tirgus Ziemeļvidzemē, uz kuru tirgotāji sabrauca ne tikai no Vidzemes, bet no visas Latvijas.

 

 

Savukārt pircējiem tas bija pēdējais tirgus pirms ziemas sākuma, lai iegādātos nepieciešamās preces un izlīksmotos tirgus atrakcijās. Iepriekšējos gados valmierieši Simjūdā varēja iegādāties māla podus, bļodas, koka karotes, pītus grozus, zāļu tējas, adītus cimdus un zeķes, medus kāres, rotas, piparkūku sirdis, pirts slotas un citas noderīgas lietas.

Kultūra un Izklaide