Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā notiks kaķu izstāde un buduāru šovs

„Sestdien, 14.novembrī no pulksten 10.00 līdz pulksten 17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks kaķu izstāde un franču, austrumu kaķu buduāru šovs, ko organizē Latvijas kaķu mīļotāju asociācija „Mooncat"," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

 

Asociācijas „Mooncat" prezidente Irēna Krēsle informējusi, ka Valmierā būs aplūkojami asociācijas biedru kaķi, kuri uzvarējuši dažādās izstādēs - Britānijas īsspalvainie, eksoti, Turcijas angori, Eiropas īsspalvainie, Devonas reksi, Persijas kaķi un citu šķirņu pārstāvji.

 

Skaidrojot bezšķirnes un šķirnes kaķa atšķirības, „Mooncat" prezidente uzsvērusi, ka šķirnes kaķi nav agresīvi, jo ģenētiski tie nav pārmantojuši tieksmi cīnīties par izdzīvošanu - vienīgais, par ko šie kaķi cīnās ir cilvēka uzmanība un mīlestība.

 

Tāpat šķirnes kaķi ir piemēroti dzīvošanai telpās un labāk sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem, piemēram, suņiem.

 

L. Tarbuna pastāsta, ka vienlaikus izstādē varēs iegūt noderīgu informāciju par kaķu kopšanu un iegādāties gandrīz visu pārstāvēto šķirņu kaķēnus. Irēna Krēsle norādījusi, ka saskaņā ar Latvijas likumdošanu, kaķēnus drīkst pārdot no 2,5 mēnešu vecuma, tomēr iesaka nesteigties ar maza kaķēna iegādi.

 

„Jo vēlāk iegādāsieties kaķēnu, jo apmierinātāki būsiet - kaķēnu būs vieglāk kopt, tas būs apmācīts un nesagādās nepatīkamus brīžus. Lai arī visbiežāk topošie kaķa saimnieki vēlas iegādāties pēc iespējas mazāku kaķēnu, iesaku nesteigties, jo kaķi var iegādāties pat gada vecumā," teikusi „Mooncat" prezidente.

 

L. Tarbuna atgādina, ka pagājušajā gadā Latvijas kaķu mīļotāju asociācija „Mooncat" atzīmēja 20.jubileju.

 

Asociācija apvieno aptuveni 350 biedrus, tā sastāv no Britānijas īsspalvaino, Persijas, eksotu, Siāmas, orientālo, Abesīnijas, Somālijas, Devonas reksu, Kornvolas reksu, Kanādas un Donas sfinksu, krievu zilo, skotu nokareno ausu, Burmas, meinkūnu, Baliznēzijas, Ņevas maskarādes, Sibīrijas, peterboldu, Bengālijas, Kuriļu bobteilu un citu kaķu šķirņu pārstāvju īpašniekiem.

Kultūra un Izklaide