Valmierā skanēs Jura Kulakova kantāte "Vēstules uz bruģa"

Šodien plkst.19 Valmieras Kultūras centrā, pirmo reizi ārpus Rīgas, skanēs Jura Kulakova kantāte ar Normunda Beļska tekstu "Vēstules uz bruģa", aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

 

Kantātes atskaņojumā piedalīsies rokgrupa "Pērkons", spēlēs un dziedās Juris Kulakovs, Leons Sējāns, Juris Sējāns, Ikars Ruņģis, dziedās Ieva Akuratere, Zane Šmite, Raimonds Bartaševičs, Nauris Puntulis un Oskars Toms Lībers.

 

 

Savukārt muzikālo pavadījumu bagātinās bungu un dūdu grupa "Auļi", Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā. Uzvedumā piedalīsies Zemessardzes 51.kājinieku bataljona ansamblis un kamerkoris "Ave Sol" Ulda Kokara vadībā.

 

 

Kā pastāstīja Tarbuna, Jura Kulakova un Normunda Beļska kantāte "Vēstules uz bruģa" veltīta 1991.gada barikāžu dalībniekiem, upuriem, viņu piederīgajiem, draugiem un līdzdomātājiem.

 

 

"Vēstules uz bruģa" žanriski līdzinās iepriekšējai Jura Kulakova kantātei "Sarkanais vilciens", kas veltīta 1941.gada deportāciju upuriem, tikai šoreiz tajā runāts par nesenākiem notikumiem Latvijas vēsturē.

 

 

Kantātē "Vēstules uz bruģa" apvienoti dažādi mūzikas žanri - roks, pops, etniskais folks un citi, ar izteiksmes līdzekļu kontrastu akcentējot lirisko un enerģisko, prieku un sāpes.

 

 

Kantāte tiks izbungota bungu ritmā, izdziedāta skanīgās balsīs, izspēlēta stīgās un pūšamajos instrumentos, skatītājiem radot visdažādāko emociju gammu.

 

Kultūra un Izklaide