Valmierā skanēs Ziemassvētku leļļu kameropera "Ziemas pasaka"

Šodien plkst.19 Valmieras Kultūras centrā sāksies Ziemassvētku leļļu kameropera "Ziemas pasaka", aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

 

Uzvedumā piedalīsies solisti Evija Martinsone, Jānis Misiņš un Pēteris Trups, Liepājas ceļojošais leļļu teātris "Maska" un Vidzemes kamerorķestris Andra Veismaņa vadībā.

 

 

VSIA "Latvijas Koncerti" projektu vadītājs Edgars Janovs pastāstīja, ka koncertizrādes "Ziemas pasaka" libreta autors ir Pēteris Trups, savukārt mūzikas autors - Andris Eniņš. Izrādi apmeklēt aicināti gan mazi, gan lieli skatītāji.

 

 

Kameroperas "Ziemas pasaka" mūzikas autors Andris Eniņš informēja, ka ar Liepājas ceļojošo leļļu teātri "Maska" izveidojusies jau ilggadēja sadarbība un viņš šim mūzikas žanram pievērsies, tieši teātra "Maska" mudināts.

 

 

Līdz šim komponists sarakstījis mūziku aptuveni piecpadsmit leļļu teātra izrādēm, atzīstot, ka pasaku tēlu iedzīvināšana mūzikā ir ļoti aizraujošs process. "Ziema ir ļoti pateicīgs gadalaiks mūzikas tēlu radīšanai - apkārt noslēpumainība, fejas, mēness un, protams, Ziemassvētku vecītis ar saviem palīgiem," par radošo procesu stāsta Andris Eniņš, novēlot ikvienam priecīgus un gaišus Ziemassvētkus.

 

 

Jāpiebilst, ka izrāde "Ziemas pasaka" Valmierā notiks sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti" Valsts kultūrkapitāla fonda finansētās kultūras programmā "Kamermūzika".

 

Kultūra un Izklaide