Valmiera svinēs 725. dzimšanas dienu

Rīt Valmiera sāks svinēt savu 725. dzimšanas dienu. Tie turpināsies līdz pat svētdienai. Pilsētas svētkiem izvēlēta devīze "Teic man, Gauja, Valmieras stāstu".

 

Svētki ieskanēsies jau rītvakar ar grupas "Prāta Vētras" koncertu J. Daliņa stadionā. Savukārt piektdien pulksten 15.00 Valmieras Novadpētniecības muzejā atklās Pasaules latviešu mākslas izstādi "Tēvu zemei Latvijai", bet pulksten 17.00 pastāvīgā ekspozīcija par pilsētas vēsturi "Teic man, Gauja, Valmieras stāstu".

 

 

Svētku atklāšanas koncerts sāksies pulksten 20.00 Pilsdrupu estrādē. Koncertā uzstāsies dūdu un bungu grupa "Auļi", "Ogres blūza brāļi", jauniešu kori un jaunie solisti. Pulksten 22.30 varēs pulcēties Gaujas labajā krastā starp centra tiltu un Kazu krācēm, lai vērotu gaismas un mūzikas uzvedumu "Vakara veltījums Gaujai".

 

 

Pēc tā pilsdrupās varēs skatīt brīvdabas digitālo izstādi "Gaujas pastkartes". Pirms pusnakts vecpilsētā varēs baudīt romantisku Torņu mūziku. Savukārt tieši pusnaktī atklās Dzirnavu ezeriņa promenāde.

 

Sestdien no pulksten 10.00 līdz pulksten 14.00 Valmieras Rātslaukumā, Vecpilsētā, kā arī laukumā pie Hanzas sienas un pie Dzirnavu ezeriņa varēs apmeklēt tirdziņu "Jubilejas kliņģeris", piedalīties Vislatvijas pasākumā "Medus diena 2008".

 

 

Savukārt 20.00 Valmieras estrādē norisināsies svētku koncerts "Valmiera svin!". Tā laikā suminās arī titulu "Goda valmierietis" un "Gada valmierietis" ieguvējus. Koncertā muzicēs grupa "Melo M", Liepājas simfoniskais orķestris ar solistiem Kristīni Gailīti un Sergeju Jēgeru. Svētkus noslēgs balle ar grupām "Flora" un "911".

 

 

Ieeja visos svētku pasākumos ir bez maksas.

Kultūra un Izklaide