Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmieras Drāmas teātrī - izrādes "Gredzens uz tilta" pirmizrāde

Šodien Valmieras Drāmas teātrī (VDT) notiks izrādes "Gredzens uz tilta" pirmizrāde, ko pēc Gunara Janovska romāna "Helmī" motīviem dramatizējis un iestudējis režisors Varis Brasla.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VDT sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Peļņika, izrādes žanram režisors devis nosaukumu "Mīlas stāstu ar avantūrisku sākumu".

 

 

Latvietis Ojārs (Ģirts Rāviņš), vilciena kupejā iepazinies ar austrieti Helmī (Anna Putniņa), par samaksu piekrīt viņas radu priekšā nospēlēt klāt neesošo vīru. Divu cilvēku sastapšanās sākumā ir spēle, kas tikai pamazām, iespējams, kļūs par nopietnām jūtām.

 

 

Abu varoņu mīlestības dzimšanai līdzi nāk arī pilnīgi atšķirīga vērtību sistēma. Topošā aktrise Helmī savu nākotni redz saistītu ar krāsainiem žurnālu vākiem, festivāliem un sarkaniem paklāju celiņiem. Ojāra galvenā dzīves vērtība - dzimtene - ir zudusi, un tas ļauj ieraudzīt, cik mazsvarīgas ir materiālās lietas, uz kurām, tāpat kā uz cilvēkiem, viņš raugās ar dziļu humora izjūtu. Līdz izrādes beigām skatītājam būs jāmin - paliks kopā šie divi cilvēki vai ne.

 

 

Pārējās lomās - Mārtiņš Meiers, Juris Laviņš, Lelde Kalēja vai Vizma Kalme, Ināra Ieviņa vai Dace Eversa, Januss Johansons, Ilze Lieckalniņa. Izrādes scenogrāfs - Mārtiņš Kalseris, bet kostīmu māksliniece - Ieva Kundziņa.

 

 

Braslam šis ir trešais G.Janovska darbu iestudējums. 1994. un 1995.gadā režisors iestudēja diptihu "Sōla" un "Izdedži", kas kļuva par ievērojamu notikumu Latvijas mākslas dzīvē. Pēc šiem iestudējumiem Janovskis dāvāja Braslam tiesības iestudēt jebkuru savu darbu.

 

 

Janovskis dzimis 1916.gadā Helsinkos (Somija), tālbraucēja kapteiņa ģimenē. 1919.gadā ģimene atgriežas Latvijā. Viņš studē klasisko filoloģiju, kara laikā strādā par tulku, bet 1944.gadā dodas bēgļu gaitās. Kopš 1947.gada līdz mūža beigām viņa mītnes zeme ir Anglija.

 

 

Janovskis sarakstījis vairāk nekā 30 grāmatu, bet tikai 1991.gadā romāni "Sōla" un "Pār Trentu kāpj migla" izdoti arī Latvijā. 90.gados rakstnieks vairākas reizes ciemojies Latvijā, arī Valmieras teātrī, lai tiktos ar saviem lasītājiem un skatītājiem. 2000.gadā viņš aizgāja mūžībā. Apglabāts Rīgā, Raiņa kapos.

 

Kultūra un Izklaide