Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Varēs izbaudīt to, ko nekur citur Latvijā neredzēs 1

Vēl tikai nedēļa atlikusi līdz 6. starptautiskajai pierobežas kultūras nedēļai, kas veltīta Valkas pilsētas 725 gadu jubilejai, kopš tā pirmoreiz minēta vēstures avotos, un starptautiskajam teātru festivālam, kas veltīts Valkas pilsētas teātra 140 gadu jubilejai. Dažādu pasākumu būs ļoti daudz.

Kultūras nedēļas koordinators Aivars Ikšelis, jautāts, kuri pasākumi, viņaprāt, ir nozīmīgākie un interesantākie, atbild, ka tādu ir daudz. Faktiski visi savā ziņā ir interesanti, tāpēc katram afišā jāatrod savs. Kā jau "Ziemeļlatvija" rakstīja, kultūras nedēļas koncepcija izsakāma vienā vārdā - "Divi". Tas nozīmē pretstatīt mīlestību un naidu, sievišķo un vīrišķo, melno un balto un tā joprojām.

Pilnīgs pārskats par Postažas darbu"Man ļoti nozīmīga šķiet tekstilmākslinieces un gleznotājas Lilitas Postažas piemiņas izstāde "Es esmu ar jums", kuru atklās 5. jūlijā. Lai gan šī māksliniece Valkā ir piedzīvojusi divas personālizstādes, šī būs visvērienīgākā, kāda vien Latvijā bijusi. Mākslinieces darbi kultūras namā aizņems trīs zāles, un tas faktiski ir pilnīgs pārskats par viņas radošo darbību," uzskata A. Ikšelis.

Viņš pie nozīmīgākajām min arī Andra Vēža porcelāna izstādi "Baltais trauslums". Kultūras nama 1. stāva informācijas centrā būs Baltkrievijas mākslinieka Aleksandra Čerņenko fotogrāfiju izstāde "Mode. Fotofinišs". Aleksandrs ir specializējies avangarda modes fotografēšanā. Tās izskatās gana teatrāli.

Izrādes ikvienam saprotamasRunājot par teātra festivālu, organizators uzskata, ka ir atlasījis labākās no piedāvātajām. Tās ir, sākot no augsta līmeņa amatierteātru līdz profesionālo un eksperimentālo teātru iestudējumiem. "Izrādes ir visām gaumēm.

Pēc sižetiskās līnijas tās ir ikvienam saprotamas un nav nekādas pārgudrās,"sola A. Ikšelis. Savukārt M. Kaimiņa priecājas, ka Valkā atkal varēs redzēt to, ko nekur citur Latvijā neviens neredzēs. Viņa atzīst, ka tieši teātri ir interesantākie no visas kultūras programmas, tāpēc iespēju robežās nelaiž garām nevienu izrādi.

Neaizmirstama varētu būt festivāla atklāšanas ceremonija. Tajā piedalīsies Nila Īles perkusiju grupa, kas gluži vai hipnotizē skatītājus ar atgriešanos pirmatnējās pasaules skaņās. Tās it kā attīra cilvēku.

Akcentē lielākās vērtības sabiedrībāKultūras nedēļas ietvaros notiks arī 2. Valkas novada svētki. Tajos paredzēti agrāk nekad nebijuši pasākumi. Piemēram, tāds būs "Novada dižgalds". Šis pasākums notiks Dārziņa ielā un atbildību par to uzņēmies bistro "Jumis" un visu novada pagastu dižākās saimnieces.

Savukārt novada Dzimtsarakstu nodaļa rīko "Zelta pāru pieņemšanu". "Ja agrāk šiem pāriem rīkojām individuālas ceremonijas, tad šoreiz būs citādi un, cerams, ka labāk," smaida nodaļas vadītāja Māra Zeltiņa. Viņa viesiem bez veltījumiem skaistajiem vārdiem sola arī lielisku koncertu, kurā dziedās Silga Tīruma un Pjērs Soldano no Francijas.

Gaidāmi arī citi pārsteigumi. Šo pasākumu bija paredzēts rīkot Dzimtsarakstu nodaļā, taču, kad tam pieteicās deviņi pāri un daži vēl domā, tika nolemts svinības rīkot mūzikas skolā. Tur arī ir labāka akustika. M. Zeltiņa teic, ka šajā pasākumā vēlas akcentēt vērtības, kas lielā sabiedrības daļā ir mainījušās.

Komentāri 1

Aivarafane

Paldies Aivaram, ka izrades bus visiem saprotamas....)
Kurpalika avangards ka neredz saigaajam?

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 10:43

Kultūra un Izklaide