Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Variņos ieskatās vecāku bērnības grāmatās

Variņu pagasta bibliotēka jau atzīmē daudzu paaudžu bērnu iemīļotās rakstnieces un grāmatu ilustratores Margaritas Stārastes 95 gadu jubileju, kas apritēs 2. februārī.

 

Bibliotēkā iestādes vadītāja Mudīte Pavasare iekārtojusi rakstnieces daiļradei veltītu izstādi. Bērni iepazīstas ar 30 bibliotēkā esošajām autores grāmatām. Ir arī vairāki desmiti aprakstu par jubilāri no dažādiem periodiskajiem izdevumiem, kas rūpīgi glabāti bibliotēkas mapēs.

 

"M. Stāraste mums ir mīļa jau no tālajiem 60. gadiem, kad rīkojām viņas slavenās grāmatas "Zīļuks" kolektīvās lasīšanas skolā, bet "Burtu meitiņu" zināja visi bērnudārznieki," stāsta M. Pavasare.

 

Mūsdienu bērni šīs grāmatas lasa atkārtotos izdevumos vai arī pāršķirsta savu vecāku bērnības grāmatiņas, kuras nu jau ir pamatīgi nobružātas daudzos gados.

 

Šonedēļ M. Stārastei veltīto izstādi apskatīja Variņu bērnudārza "Saulīte" audzēkņi. M. Pavasare viņiem lasīja priekšā rakstnieces grāmatu "Tince grib mācīties" un iedeva līdzi uz bērnudārzu trīs M. Stārastes daiļdarbus. Grupiņās mazie varinieši zīmēs to pasaku varoņus.

 

Nākamajā nedēļā bibliotekāre ciemos gaida Variņu pamatskolas 1. - 4. klašu skolēnus un viņu audzinātājas. Tad arī notiks aptauja, kura klase izlasījusi vairāk M. Stārastes grāmatu. Skolēni uzzinās ievērojamākos notikumus no rakstnieces dzīves Latvijā un Holandē.

Kultūra un Izklaide