Variņu tautas namā koncertēs gruzīnu mākslinieki 1

Arī šobrīd ekonomikai grūtajā laikā Variņu tautas nams pagasta iedzīvotājiem cenšas piedāvāt kultūras pasākumus, kuros iesaistās gan pašu pagasta, gan viesu kolektīvi. Šoreiz viesi būs no tālienes - Gruzijas tautas dziesmu un deju ansamblis "Tsiskari".Koncerts Variņu tautas namā notiks 6. decembrī. Sākums - pulksten 17.00.

 

"Pateicoties mūsu sadarbībai ar Tirzas kultūras namu, skatītājiem būs iespēja vērot vēl nebijušu koncertu ar Gruzijas viesmākslinieku piedalīšanos. Izsverot visus "par" un "pret", sapratu, ka spējam un varam atļauties viņus uzaicināt," saka Variņu tautas nama vadītāja Lolita Balode.

 

Viņa cer, ka ieguvēji būs visi, kuri atnāks uz koncertu. Gruzijas tautas dziesmu un deju ansamblis "Tsiskari" izveidots 1988. gadā Gruzijas Valsts filharmonijā horeogrāfa Malkaza Tsiskaridzes vadībā.

 

 

L. Balode uzzinājusi, ka ansamblis izceļas ar augstas klases profesionālismu, ir piedalījies daudzos starptautiskos festivālos un saņēmis apbalvojumus, kā arī koncertējis daudzās pasaules valstīs. Kolektīvā ir aptuveni 40 dalībnieku. Koncertprogrammā iekļautas 10 dziesmas un 14 dejas dzīvās mūzikas pavadībā, māksliniekiem spēlējot gruzīnu nacionālos instrumentus.

 

Dejās ir ietverti ļoti sarežģīti paņēmieni un triki, kurus galvenokārt izpilda vīrieši, izmantojot gan vairogus, gan zobenus un dunčus. Koncertā skan gan gruzīnu tautas dziesmas, gan garīgas dziesmas.

 

"Laipni lūdzam Variņu tautas namā 6. decembrī," aicina L. Balode. Savukārt šo svētdien visiem Valkas rajona iedzīvotājiem viņa vēl gaišu un svētītu pirmo adventi. "Lai katru apciemo sargeņģelis, apsēžas uz pleca un pasargā no visām nelaimēm un nedienām, lai paver skatienu gaišajam un labajam!" teic Variņu tautas nama vadītāja.

Komentāri 1

Santa

Kā vienmēr Lolita ir malacis, ka var sarunāt tik ekskluzīvu koncertu laukos. Jūtams pirmsvētku noskaņojums un tad jau cilvēkiem gribās redzēt pavisam ko nebijušu šajā tumšajā gada mēnesī, lai visiem labs noskaņojums ballējoties.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 16:11

Kultūra un Izklaide