Veicina tautu kultūras dialogu

Šodien pulksten 12.00 sāksies nodibinājuma "Vidzemes attīstības aģentūra" īstenotā mazākumtautību projekta "Kultūru dialogi Vidzemē" noslēguma pasākums Rīgā, Brīvdabas muzeja Vidzemes sētā.

 

Noslēguma pasākums būs sadalīts četrās darbības vietās. "Uz centrālās skatuves apmeklētājus ar dziesmām, dejām un rotaļām priecēs Valkas mūzikas skolas koklētāju ansamblis, folkloras deju kopa "Sudmaliņas" un daudzi citi Vidzemes mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi," "Ziemeļlatviju" informē projekta mediju speciāliste Jolanta Vaido-Zālīte.

Vidzemnieku sētā varēs apskatīt tamborētāju, adītāju, daiļamata meistaru, rokdarbnieku un citu amatnieku darbu izstādi. Apmeklētājiem būs iespēja nobaudīt uz uguns gatavotās pankūkas, kuras ceps pašdarbnieki no Pededzes, zivju zupu Burtnieku gaumē, kā arī vidzemnieku putru Valkas gaumē. Tur izrādīs projekta laikā tapušo filmu "Kultūru dialogi Vidzemē".

Projekta laikā iesaistīto pašvaldību pašdarbības kolektīvi guva ne tikai garīgu mantojumu, bet arī papildināja materiālo bāzi - iegādāti tērpi, mūzikas instrumenti un citi kolektīviem nepieciešamie inventāri.Projekts uzsākts pērn 1. maijā un to īstenoja ar Sabiedrības integrācijas fonda un ES atbalstu. Pašvaldības un aģentūra projekta īstenošanai ieguldīja 10 procentus līdzfinansējuma.

Kultūra un Izklaide