Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Velgas dienai jākļūst par Valkas novada zīmolu

Tā sestdien dzejnieces Velgas Kriles dzimtajās mājās "Strautiņos" norunāja Valkas novada pašvaldību pārstāvji, literāti un atbraucēji, kuriem tuva ir Velgas dzeja.

 

Dzejniecei veltītajā piemiņas pasākumā par viņas daiļradi pastāstīja V. Kriles māsa Antra, savukārt atbraukušie dzejnieki lasīja gan savu, gan V. Kriles dzeju.

 

 

Šogad tradicionālajā Velgas dienā piedalījās Rakstnieku savienības priekšsēdētāja Ieva Kolmane, literatūrzinātniece Janīna Kursīte, dzejnieki Eduards Aivars, Uldis Bērziņš. Dagnija Dreika, bet dziesmas gan ar Velgas, gan citu autoru vārdiem dziedāja dzejniece Elīna Līce.

 

 

V. Kriles dzejā paustās izjūtas labāk izprast un pārdzīvot palīdzēja Valmieras Drāmas teātra aktiera Mārtiņa Meiera emocionāli piesātinātais priekšnesums.

 

 

Sīkāk par to visu otrdienas "Ziemeļlatvijā".

Kultūra un Izklaide