Velosipēdisti Valkā stādīs kokus

Tradicionāli katru gadu tiek rīkots velomaratons "Barona taka", kur viens no pieturas punktiem ir Valka. Maratona dalībnieki Valkā ieradīsies 8. jūlija pēcpusdienā

un pēc izbrauciena pa Valku tradicionāli pie Beverīnas ielas 3 ēkas tiks stādīti koki. Visi interesenti ap pulksten 19.00 aicināti pie ēkas Beverīnas ielā 3. Valkā šo pasākumu koordinē Tūrisma informācijas centra vadītāja Ance Empele.

 

Pēc koku stādīšanas visi interesenti ir aicināti pievienoties maratona dalībniekiem, un kopā doties atpūtā pie Gaujas krasta, kur notiks dziedāšana un citādi jautri pavadīts laiks. 9. jūlijā maratona dalībnieki dosies uz Smilteni.

 

Šis pasākums no 7. līdz 23. jūlijam notiek jau ceturto gadu pēc kārtas. Jaunieši ļaujas velosipēda valdzinājumam, apceļojot daļu Igaunijas un Latvijas. Viņi iepazīst abu valstu kultūru un dabas vienreizību, kā arī popularizē zaļā dzīvesveida pozitīvo ietekmi uz cilvēka veselību.

 

 

Maršruta izstrādi dabā ir veikuši "Projekta Pēdas" dalībnieki, izvēloties maksimāli drošus ceļus ar samazinātu satiksmes plūsmu, bet tajā pat laikā atrodot interesantus dabas un kultūrvēsturiskus pieminekļus.

 

Maršruts sāksies Tartu un noslēgsies Dundagas pilī.. Tā garums ir vairāk nekā tūkstoš kilometru. Tieši tik daudz pirms apmēram pirms 150 gadiem veica Latvju Dainu tēvs Krišjānis Barons.

Kultūra un Izklaide