Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlreiz par Jāni Cimzi

23. novembrī pulksten 17.00 Valkas novadpētniecības muzejā notiks Jura Kalniņa grāmatas "Jānis Cimze - Vidzemes draudzes skolotāju semināra pirmais direktors" atkārtotā izdevuma atvēršanas svētki.

 

Valkas muzeja krājumā ir 1914. gadā vecajā drukā izdota šī J. Kalniņa grāmata. Atkārtotais izdevums ir Valkas rajona padomes un Valkas novadpētniecības muzeja kopprojekts.

 

"Savulaik dzirdēju muzikologa Oļģerta Grāvīša vēlējumu, lai muzejs atrastu iespējas izdot šo grāmatu vēlreiz, jo Latvijā to ir saglabājies gaužām maz," stāsta Valkas rajona padomes Kultūras nodaļas vadītāja Līga Lāne.

Šo grāmatu daudz izmanto studenti, vēstures pētnieki un muzikologi. L. Lāne šo grāmatu izlasījusi un atzina to par ļoti interesantu lasāmvielu, turklāt arī šodienas apstākļiem visnotaļ aktuālu.

 

"Cimze lielā mērā ir mūsu vizītkarte. Kādu laiku ideja par grāmats iespiešanu bija nolikta malā, tomēr tagad, kad palīdzēja Kultūrkapitāla fonds un Valkas rajona padome, ieceri izdevās īstenot," skaidro L. Lāne.

Kultūra un Izklaide