Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vijciema pagastā notiks mazo teātru saiets

Vijciemā teātra trupa ir atjaunota nesen un pašlaik iestudē "Skroderdienas Silmačos". Kamēr savu izrāžu nav, 19. janvārī uzaicināti viesteātri.

 

 

"Pirmie mazo teātru svētki pie mums notika pirms diviem gadiem, kad Vijciemā satikās trīs Valkas rajona teātri. Pērn tikās bērnu teātri, bet šogad atkal vārds lielajiem aktieriem no Ērģemes, kas pagastā ir biežs viesis, Jērcēniem un blomēniešiem, kas Vijciema tautas namā viesojas katru gadu," stāsta pagasta tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

 

Bērniem nav vēlamsJērcēnu dzejas teātra izrāde "Viddivvārpā" pēc Imanta Ziedoņa "Poēmas par maizi" ir tapusi ar Valsts Kultūras kapitāla fonda atbalstu. Izrāde sāksies pulksten 19.00. Apmēram pēc stundas Ērģemes teātris izrādīs Jura Alunāna lugu "Pašu audzināts". Aptuveni pulksten 20.40 Blomes pagasta aktieri - entuziasti izrādīs bērnu ludziņu "Sniegbaltītes skola". Lomās ir pieauguši aktieri, turklāt bērniem izrādi skatīties nav vēlams.

 

Spēlē, kad ir lusteĒrģemiešu luga ir gana jauna un pašlaik parādīta tikai pašu mājās un Valkas pensionāru saietā. "Daudz vēl neesam spēlējuši. Kad kāds aicina un ir luste turp doties, tad arī braucam. Vislielākās grūtības ir ar līdzekļiem un transporta sarūpēšanu," stāsta režisore Līga Krama. Viņa atzīst, ka Vijciemā ir labi un saprotoši skatītāji. Teātris pašlaik lielas lugas neiestudē, jo nav jau īpaši, kur tās rādīt. Kolektīvs vairāk gatavojas saviem pasākumiem, iestudējot dažādus skečus un anekdotes.

Kultūra un Izklaide