Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vijciemietei pirmā gleznu izstāde - Smiltenē

"Pagriez seju pret sauli, un ēnas kritīs tev aiz muguras," savas pirmās gleznu izstādes apmeklētājiem iesaka 18 gadus vecā vijciemiete Adele Bērziņa.

Smiltenes novada bibliotēkas abonementa daļā, sākot no šodienas, apskatāma A. Bērziņas eļļas gleznojumu izstāde "Par godu saulei".

Pavisam ekspozīcijā izliktas septiņas gleznas - ainavas un klusās dabas, kam kopumā raksturīga romantiska noskaņa. Izstādes gaisotni trāpīgi papildina autores izvēlētie darbu nosaukumi, piemēram, "Debesmanna", "Putnu gaisma", "Magone steidzīgi uzkrāsoja lūpas".

Savās gleznās jaunā māksliniece vēlas vairāk ielikt nevis personīgās emocijas, bet atklāt lietu gaišo pusi, jo ar tādu skatījumu dzīvot esot vieglāk. Saule viņas gleznās nav redzama kā atsevišķs tēls, bet ir gaišo emociju un domu simbols.

A. Bērziņa ir absolvējusi Vijciema pamatskolu un Smiltenes mākslas skolu un par tur gūtajām zināšanām saka lielu paldies mākslas skolas direktoram Haraldam Balodim. Jauniete arī mācījusies Valmieras mākslas vidusskolā un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Sevis meklējumu ceļā A. Bērziņa secinājusi, ka vēlas iegūt vispārējo vidējo izglītību, tāpēc jaunajā mācību gadā sāks mācīties 10. klasē Smiltenes ģimnāzijā.

A. Bērziņas gleznu izstādi Smiltenes novada bibliotēkā var apskatīt līdz 3. septembrim, izņemot sestdienas un svētdienas, kad bibliotēka ir slēgta.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" otrdien, 12. jūlijā.

Kultūra un Izklaide