Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vijciems svin sava pagasta svētkus 1

Vijciema pagasta svētku programma bija veidota četrām dienām. "Kopumā aktivitāšu nebija daudz, taču domāju, ka visas pagasta cilvēkiem nepieciešamas," uzskata kultūras dzīves organizētāja Vita Bērziņa.

Daudziem ļoti patika pasākums "Uzzīmē prieku!", kurā bērni, jaunieši un citi nodegušā kultūras nama sienas pārklāja ar daudziem zīmējumiem un gleznojumiem. Mērķis ir sasniegts - negatīvās emocijas ir pārklājušās ar jaunām, tikko radītajām pozitīvajām.

Zīmējumu spektrs ir gana plašs, sākot no rotaļu tēliem līdz ainavām un grafiti, kas nu kuram tuvāks. Izmantotas guaša, akrila un eļļas krāsas. Kāds, kurš mājās bija krāsojis traktoru, pārpalikumu atnesa uz tautas namu un arī šī krāsa lieti noderēja.

V. Bērziņa atzīst, ka neiztika arī bez nepatīkamām emocijām. "Tik ļoti centāmies sakārtot tautas nama iekštelpas, lai cilvēki tajās justos ērti, tomēr daudziem jaukāks šķita pavadītais laiks drūzmējoties ap bufeti.

Tā naudiņa, ko šie cilvēki varēja ziedot tautas nama atjaunošanai, apmeklējot koncertu, pazuda vēdera kārībām. Šo lietu nebiju īsti labi izdomājusi. Nejūtu nedz finansiālu, nedz emocionālu gandarījumu," atzīst kultūras dzīves koordinatore.

Tomēr aizvadītajās četrās dienās viņa visapkārt izjutusi lielu labestību. Cilvēki ziedoja gan savu laiku strādājot, gan arī līdzekļus. Piemēram, grupa meiteņu tirdziņam cepa vafeles un visu nopelnīto ziedoja tautas namam.

Šī bija pirmā balle nodegušā tautas nama sienās. Pirms balles notika divas talkas - noņēma veco parketu un atklāja zem tā esošo dēļu grīdu. No dēļiem izvilka naglas, un deju grīda bija lieliska. Jauniešiem ļoti patika priecāties vietā, kur nav jumta, bet ir dzidrs gaiss un daudz krāsainu prožektoru gaismu. Ja lietus šo grīdas segumu neuzbriedinās pārlieku, tad šajā vietā paredzēti vēl daži pasākumi.

Komentāri 1

Kultūra un Izklaide