Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemeļlatvijā satiekas tie mūziķi, kuri nekad dzīvē nav tikušies (papildināts)

Profesionālais kameransamblis "Ziemeļlatvija" pavisam nesen pabeidza strādāt pie jaunā diska "Satikšanās", kur ansambļa dalībnieki interpretē iespējamo Emīla Dārziņa un Volfganga Dārziņa muzikālo tikšanos.

 

Precīzu ziņu nav, taču, cik zināms, abi komponisti reālajā dzīvē nav satikušies. "Mūsu darbs, ierakstītais disks, ir tikšanās mūzikā. Vokālists Ingus Pētersons, Ziemeļlatvijas kameransamblis un abi Dārziņi ir veiksmīgi satikušies," nešaubās kameransambļa vadītājs un visu skaņdarbu aranžētājs Valdis Drulle.

 

Viņš akcentē, ka I. Pētersons izvēlējās gaišākās un romantiskākās Dārziņu dziesmas, vispirms jau tās, kas cieši saistītas ar mīlestību. Volfgangs Dārziņš lielākoties ir radījis latviešu tautas mūzikas apdares.

 

Dārziņu mūzikas atskaņojums prasa īpašu meistarībuPavisam jaunajā diskā ir 22 skaņdarbi. "Ingus Pētersons ir unikāla parādība mūsu valsts tenoru dziedāšanas vēsturē. Dārziņa skaņdarbu izdziedāšana prasa lielu meistarību un izpildītāja dzīves laikā uzkrāto emocionālo bagāžu. Pirms Ingus šos skaņdarbus ir spējis izpildīt tikai Zābers un Sproģis," analizē V. Drulle.

 

 

Viņš uzskata, ka Pētersonam, strādājot dažādās pasaules malās, vajadzīgā pieredze ir uzkrājusies. Ne katram tas ir pa spēkam.

 

Ansambļa vadītājs uzskata, ka jaunā diska ieraksts ir gana krāsains emocionālajā ziņā un sadarbība ar mūzikas kompāniju "Mikrofona Ieraksti" noritējusi itin veiksmīgi.

 

"Satikšanās" ir ierakstīta Andra Niklaviča studijā Valgā. "Viņš allaž iet līdzi laikam un lieliski pārzina visas jaunākās tehnoloģijas. Tas nodrošina izcilu ierakstu kvalitāti," nešaubās producents.

 

Arī otrais kucēns nav slīcināmsA. Niklavičs jauno disku uzskata par veiksmi. Tas ir otrais Ziemeļlatvijas kameransambļa albums. "Bija ļoti interesanti strādāt kopā ar tāda līmeņa mūziķi kā Ingus Pētersons. Es viņu augstu vērtēju. Strādājām pamatīgi.

 

 

Tādu Emīla Dārziņa dziesmu interpretējumu citviet nedzirdēt," pārliecināts A. Niklavičs, un viņš zina, ko saka, jo šā komponista skaņdarbiem daudzreiz bijis koncertmeistars. Volfganga Dārziņa daiļrade A. Niklavičam esot mazāk zināma, un šajā gadījumā vairākas skaistas dziesmu apdares.

 

 

Studijas vadītājs atzīst, ka šis darbs viņa praksē bijis ne tikai viens no apjomīgākajiem, bet arī interesantākajiem. Viņam patika arī ansambļa vadītāja aranžējumi. Atsevišķi skaņdarbi ir pārrakstīti vairākas reizes, līdz iegūts visiem pieņemams kopsaucējs.

 

Dārziņu tikšanās notiks Dārziņa ielā"Ziemeļlatvijai" valsts dzimšanas dienā ir virkne koncertu, tostarp Rēzeknē, Valmierā, Rūjienā, Krimuldā un daudzviet citur. Lielākoties izpildāmie skaņdarbi ir no jaunā diska. Tā prezentācija Valkā notiks 22. novembrī pulksten 14.00 Valkas kultūras nama mazajā zālē.

 

 

 Visi interesenti uzzinās, kā šis disks tapa un dzirdēs ne vienu vien tīkamu muzikālu fragmentu no ieraksta "Satikšanās". Zīmīgi ir tas, ka jaunā albuma prezentācija notiks kultūras namā Dārziņa ielā.

 

 

"Mums nebija nekādu šaubu par saieta vietas izvēli. Esam pārliecināti, ka tas patiktu abiem Dārziņiem. Latvijā nebūt nav tik daudz vietu, kam dots Dārziņa vārds," uzskata V. Drulle un aicina visus uz diska prezentāciju.

 

Kultūra un Izklaide