"Ziemeļlatvija" vaicā ekspertiem 2

Cik naudas šogad varēsit atļauties izdot Ziemassvētku dāvanām?

Aigars Veldre: Prioritāte būs māja

Līga Šņoriņa: Ar vienu algu nepietiek

Dainis Kaminskis: Sāku krāt jau oktobrī

 

 

 

Aigars Veldre, strādā bankā

Maz, no pieciem līdz 10 latiem uz cilvēku. Nopirkām māju, un tai vajadzēs daudz naudas. Varbūt ģimenē nolemsim šogad vispār iztikt bez apdāvināšanās.

 

Ceru, ka cilvēki būs apdomīgāki ar Ziemassvētku dāvanām, jo nevar tērēt daudz naudas, nezinot, kāds būs nākamais gads. Ne visi arī, kuri grib, var tikt pie patēriņa kredītiem, jo to saņemšanai tagad ir stingrāki noteikumi.

 

Taču nevajag skumt, ja nevar savus tuviniekus iepriecināt ar dārgām dāvanām. Galvenais, lai tās būtu mīļas, sirsnīgas un patīkamas saņēmējam. Ja bērni ir pieradināti pie dārgām un lielām dāvanām, tad gan, mīļie vecāki, kaut ko mainīt nebūs tik viegli. Tāpēc vajadzētu veidot rezervi. Ja vienu brīdi var atļauties tērēt daudz, tad varbūt nevajag šaut ārā maksimāli daudz.

 

Jāatceras, ka attīstība vairāk vai mazāk virzās pa spirāli. Ja tagad ejam no kalniņa uz leju, kaut kad iesim atkal augšup. Uz dzīvi jāskatās optimistiski.

Līga Šņoriņa, bezdarbniece, divu bērnu mamma

Maz. Es pati nestrādāju, jo esmu bez darba, un ar vienu algu visam nepietiek. Vēl nevaru konkrēti pateikt, cik izdošu. Tas atkarīgs no cenām, bet cenas visam ir kosmiskas, pat maziņām lietām. Rotaļlietām tās pat palielinās. Ģimenē mums ir divi bērni. Meitiņai ir četri gadi, dēlam - gads un astoņi mēneši.

 

Pagājušajā gadā Ziemassvētku dāvanām uz vienu cilvēku izdevām aptuveni 10 latu. Domāju, ka šogad tik daudz nebūs. Tāpēc pirms svētkiem nav noskaņojuma. Arī darbu atrast ir ļoti grūti. Pēc profesijas esmu komercdarbiniece.

 

 

Tas attiecas ne tikai uz pārdevēju, bet uz visu, kas saistīts ar uzņēmējdarbību. Cik esmu prasījusi, vai vajag darbiniekus, tik saka, - "nē, mēs pat laižam vaļā".

 

Kaut arī maz naudas, dāvanas tik un tā gādāsim. Staigāsim un meklēsim, kur ir kaut kas lētāks. Galvenais, lai dāvana tiktu pasniegta no sirds.

 

Dainis Kaminskis, automehāniķis

Ziemassvētku dāvanām kopā plānoju izdot līdz 100 latiem, vidēji 20 latus uz vienu cilvēku. Tas būs mazāk, nekā pagājušajā gadā, kad dāvanām iztērēju līdz 200 latiem. Šogad tēriņus ietekmē finansiālā situācija, jo ienākumi samazinās.

 

Tomēr arī šogad Ziemassvētku dāvanām pievērsīšu uzmanību. Apsveikšu tuvākos cilvēkus. Lai būtu vieglāk, šogad naudu dāvanām sāku krāt jau oktobra sākumā.

 

Ziemassvētki man asociējas ar mīļumu, un dāvanas nav tik būtiskas. Galvenais, lai viens cilvēks atnāktu ciemos pie otra. Tas ir vismīļāk. Ar dāvanām tu tikai papildus izrādi, ka tev šis cilvēks patīk un tāpēc tu viņu vēlies apsveikt. Gribas tuvu cilvēku iepriecināt ar jauku dāvanu, un nav būtiski, vai tā ir liela, vai maza.

 

Es Ziemassvētku dāvanas meklēju pēc aklo vistiņu principa. Staigāju, pētu, kas veikalos atrodams, un pēc tam secinu, kura ir labāka.

Komentāri 2

lenii

Vai Jūs esat padomājuši, kāda ir svētku būtība? Nu ne jau apsveikt cilvēku ar dāvanu par 10-20 Ls.
Mēs savā ģimenē gadu no gada apdāvinām tikai bērnus.Viņi tās gaida kā brīnumu. Tās ir nelielas dāvaniņas, ko viņi jau iepriekš ir vēlējušies.
Un mums nav jādomā, kur ņemt naudu vai sākt krāt jau oktobrī, jāskraida pa veikaliem un jāstāv garās rindās.
Ziemassvētki ir svētīgs miera un pārdomu laiks - kā mums pašiem kļūt labākiem.

pirms 12 gadiem, 2008.12.10 10:04

YEC

Tiešām, gadiem ejot mainās tikumi, nevis uz libo, bet slikto pusi. Visi domā, ka tikai naudā un vienīgi tikai ir naudā vērtība. Svētki arī tikai, ja ir par 10 - 20 Ls dāvana, citādi svētki neskaitās. Varbūt, ka dzīve mūs pašlaik MĀCA, KA TĀ DZĪVOT KĀ LĪDZ ŠIM NEDRĪKST?! Vai to saprotam? Tas naudas kults ir nepanesams un neciešams .Ttiem, kas vienmēr iztikuši ar minimālo ir nepatīkami dzirdēt par šiem lielajiem tēriņiem. Tiešām, Ziemassvētki ir pārdomu - attīrīšanās laiks. DĀVANIŅAS BĒRNIEM. Vai varēsim ar to samierināties? Lielākais vairums, laikam, nē?
Veiksmi! Priecīgus Ziemssvētkus!

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 16:53

Kultūra un Izklaide