Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Ziemeļlatvija" vaicā: Kā likt uzplaukt kultūras dzīvei? 3

Lolita Balode: Jāmeklē jaunas idejas

Aija Sallu: Zinu, kā darīt savu darbu

Nevajag meklēt nezin ko un kur, jāpaskatās tepat apkārt

Lolita Balode, Variņu tautas nama vadītāja:

Vienkārši ir jādzīvo ar ticību tam, ka daudz ko vēl var izdarīt, nevajag nogrimt dziļā pesimismā. Jāmeklē jaunas idejas, iespējas un jācenšas arī cilvēkiem dot šo iespēju apmeklēt kultūras pasākumus.

 

 

Jāmēģina viņiem piedāvāt tādus pasākumus, uz kuriem nāktu daudzi. Nenoliedzami šodien nav viegli, katrs skatās savā naudas maciņā. Bet tomēr ir jādomā, kā pēc iespējas lētāk, ar maziem līdzekļiem rast lielāku efektu.

 

 

Laukos ir daudz grūtāk un sarežģītāk rīkot labus pasākumus, jo pilsētās, arī Smiltenē, šobrīd noorganizēt kādu ir pilnīgi iespējams. Ņemot vērā, ka tehnikumā norisinājās ļoti jauks pasākums, bija arī aerobikas festivāls, Centra vidusskolā arī ir labi sarīkojumi.

 

 

No šiem, kas notiek katrā vietā, var radīt ļoti skaistu pasākumu uz lielās skatuves, lai to redz ne tikai skolēni, bet arī pārējie iedzīvotāji. Tad atlasīt labākos priekšnesumus un izveidot skaistu koncertprogrammu nemaz neiznāktu tik dārgi.

 

 

Nav jau obligāti jāaicina dārgi mākslinieki. Smiltenē ir tāda situācija, ka jaunie mākslinieki un talanti dzīvo uz vietas. Viņi visi ir jāizceļ saulītē, pilsētā to ir daudz. Mums laukos ir grūtāk. Smiltenē tā jau ir iegājies, ka visu vajag ļoti augstā profesionālajā līmenī.

 

 

 Nu, protams, līmenis mums ir nepieciešams, bet kaut kas ir vajadzīgs arī sirdij. Reizēm ir nepieciešams atdalīt profesionālo mākslu no pašdarbnieku kolektīvu snieguma. Jāļauj cilvēkiem mēģināt un censties kaut ko apgūt, iemācīties un rast šo pieredzi.

 

 

Bet, ja cilvēkiem būs liegta tāda iespēja, tad viņš nekad skatuves pieredzi neapgūs. Baidos, ka Smiltenē to būs ļoti grūti izdarīt, jo tas viss ir attālinājies. Cilvēki pēc kultūras ir izslāpuši, tāpēc pie mums 4. aprīlī uzstāsies Daugavpils oranžais koris.

 

 

Aija Sallu, Valkas kultūras nama vadītāja

Visas aktivitātes ir mazliet piebremzētas, jo tagad notiek kultūras nama renovācija. Bet katrā ziņā taisāmies vēl pagaidām apdzīvot tās telpas, kas mums ir.

 

 

Tās, protams, ir maziņas. Lielu publikas skaitu mēs patlaban nevaram uzņemt. Turpinām rīkot izstādes un koncertus mazām auditorijām. Vēl ir arī vietējā teātra izrādes, jo mums ir kamerzāle. Pašreiz tas ir arī viss.

 

Nauda, ko varētu izmantot aktivitātēm, ir noņemta ļoti daudz. Praktiski mēs gadu dzīvosim tikai uz lielākajiem un tradīcijām bagātākiem pasākumiem. Tas būs robežtirgus, pilsētas svētki, pierobežas kultūras nedēļa, rokfestivāls un divi represēto atceres dienai veltīti pasākumi. Nav zināms, kāds būs pavasaris, varbūt nāksies no kaut kā atteikties.

 

Būtībā cilvēki apmeklē kultūras pasākumus, bet grūti stādīties priekšā, kā ir tiem cilvēkiem, kurus ir skāris bezdarba vilnis. Es pat baidos domāt par šo problēmu, kā jūtas mans līdzcilvēks, kuru ir skāruši šāda nelaime. Bet tāpat ir jācenšas gūt pozitīvas emocijas. Iepriecina tas, ka kolektīvos visu laiku nāk klāt jauni dalībnieki sevis meklējumos.

 

Es zinu kā darīt savu darbu. Vienmēr no sevis mēģināšu piedāvāt to labāko, lai maniem līdzcilvēkiem ir labi. Mums ir gada pasākumu plāns, faktiski pēc tā, ko nu esam tur saplānojuši, tas arī notiks. Tas ir mūsu pilsētas apstiprināts, pēc tā arī vadāmies.

 

 

Tuvākais pasākums būs bērniem. Protams, braucam un piedalāmies arī citu iestāžu rīkotajos pasākumos. Darba ir gana daudz. Gatavojamies lielajiem pasākumiem. Izskatās, ka neviens gluži mierā nav, visi kaut ko dara, riktējas, kaut kam gatavojas. Tas arī ir tas pozitīvais, kas uztur pie labas veselības un noskaņojuma.

Komentāri 3

SAULE

Lolita izklausās visai cerīga kultūras darbiniece - vienkāršas, realizējamas idejas, kas nemaz tā nevienam neienāk prātā.

pirms 10 gadiem, 2009.02.05 13:37

Janka

Tādi pasākumi kā notiek Variņu Tautas namā-cepuri nost Lolitai-žetons par atraktivitāti!

pirms 10 gadiem, 2009.02.05 14:43

kāpēc

Kāpēc SCV nevarētu būt aerobikas festivals? Var taču paņemt kādas idejas no SĢ. Ģimnāzijā manuprāt ir interesantaki un vairāk pasākumi.

pirms 10 gadiem, 2009.02.05 17:43

Kultūra un Izklaide